Нові стандарти пам’яті для смартфонів 2019: LPDDR5, UFS 3.0 та SD Express
Багато покупців при виборі смартфона звертають увагу в першу чергу на потужність процесора і обсяг оперативної пам’яті, забуваючи при цьому уточнити: який саме використовується тип пам’яті. А дарма! Адже параметри накопичувача досить суттєво впливають на фактичну швидкість роботи апарату, тому що саме з цього пристрою беруться всі необхідні дані для запуску та роботи встановлених програм та ігор, на ньому зберігаються всі зняті власником фото та відеоролики, а також завантажені файли.
Звичайно ж, активним користувачам бажано вибирати найшвидші накопичувачі. При цьому треба враховувати, що ринок електроніки стрімко розвивається та вдосконалюється. Це повною мірою стосується і стандартів пам’яті. Ті типи та різновиди накопичувачів, які вважалися чудовими ще два-три роки тому, сьогодні вже є морально застарілими, і на зміну їм виробники готуються налагодити випуск нових аналогів, при виготовленні яких будуть використовуватися новітні інноваційні технології.
Ось найшвидші стандарти пам’яті, які будуть використовуватись у гаджетах найближчого майбутнього:
- для оперативної пам’яті – LPDDR5;
- для вбудованих накопичувачів – UFS 3.0;
- для карток пам’яті – SD Express.
Стандарт пам’яті LPDDR5 RAM
Для нового стандарту оперативної пам’яті LPDDR5 остаточної специфікації поки що немає. Проте зразкові основні показники вже відомі. Зокрема, порівняно з останнім актуальним на сьогодні стандартом LPDDR4, пропускна спроможність чіпа має збільшитися вдвічі – з 3200 до 6400 мегабіт на секунду.
Довідково. Про мегабіти та мегабайти. Для тих наших читачів, хто не знає, пояснимо: не можна плутати мегабіти з мегабайтами. Зазвичай у мегабітах провайдерами вказується швидкість передачі в мережі, а мегабайтах визначаються розміри переданих файлів. 1 мегабіт (Мбіт) дорівнює 0,125 мегабайта (МБ). Виходить, наприклад, що при підключенні до мережі із заявленою швидкістю 6400 Мбіт/с передаватиметься обсяг інформації на швидкості 800 МБ/с.
Дуже важливим для сучасних гаджетів є такий параметр, як енергоефективність. У режимі глибокого сну витрати електроенергії при використанні чіпів нового покоління повинні зменшуватися приблизно на 40% порівняно з режимом очікування. Крім того, на піку можливої продуктивності смартфони, де застосовуватиметься оперативна пам’ять нового стандарту, також повинні витрачати набагато менше енергії завдяки вдосконаленій технології.

Промисловий випуск чіпів пам’яті типу LPDDR5 вже розпочато. Першопрохідцем у цій справі стала компанія Samsung. Очікується, що смартфони, що мають пам’ять цього новітнього стандарту, з’являться у продажу або наприкінці цього, 2018 року, або на початку наступного.
Стандарт пам’яті UFS 3.0
Відео найвищої якості, технології віртуальної та доповненої реальності, а також інші подібні унікальні можливості вимагають від девайсів максимально швидких накопичувачів. Новий стандарт UFS для вбудованих сховищ пам’яті замінює менш продуктивний аналог eMMC.

Зазначимо, що порівняно з нинішнім актуальним стандартом UFS 2.0, можлива швидкість передачі інформації подвоїлася і теоретично здатна досягати 23,2 гігабітів за секунду. Проте на практиці реальна її швидкість буде дещо нижчою. Також помітно покращала енергоефективність. А найголовніше – новий стандарт дозволить компаніям-виробникам досягати більшої ємності сховища за мінімального збільшення габаритних розмірів.
На даний момент повні специфікації для UFS 3.0 вже є у відкритому доступі та розпочато виробництво таких флеш-накопичувачів. Найближчими місяцями слід очікувати на випуск нових моделей смартфонів з ними.
Стандарт пам’яті SD Express
Як відомо, у багатьох моделях мобільних пристроїв можна використовувати додаткові карти пам’яті. Напевно, найближчими роками ця тенденція не зміниться. Природно, швидкість роботи таких карт також дуже помітно впливає на продуктивність смартфонів, в яких вони використовуються. На сьогодні розроблено найшвидший стандарт – це SD Express. Карти даного типу будуть набагато швидшими, ніж добре відомі та популярні зараз UHS-II та UHS-III.

На картах SD Express можна буде без проблем зберігати не лише безліч величезних файлів, а й операційні системи. Граничні параметри даних карток за сьогоднішніми мірками – просто фантастичні! Їхня пропускна здатність може досягати 985 мегабайтів на секунду, а ємність – 128 терабайтів (1 терабайт дорівнює 1024 гігабайтам). Важко навіть уявити, скільки ж фільмів, музики, ігор, всіляких програм і додатків можна реально вмістити в подібне сховище! Коли буде розпочато масове виробництво цих карток, поки що точно невідомо. До речі, у перспективі планується випуск також карток формату microSD, що підтримують SD Express.
Маленька, але корисна порада
Якщо Ви активний користувач, і не мислите собі життя без Інтернету та мобільного гаджета, то запам’ятайте ці три нові стандарти або, що ще краще, додайте сторінку з цією статтею в закладки – це дозволить Вам зробити найбільш правильний вибір нового смартфону наступного року та для себе, та для своїх близьких!