22.12.2021

Новини

Нові стандарти пам’яті для смартфонів 2019: LPDDR5, UFS 3.0 та SD Express

Багато покупців при виборі смартфона звертають увагу в першу чергу на потужність процесора і обсяг оперативної пам’яті, забуваючи при цьому уточнити: який саме використовується тип пам’яті. А дарма! Адже параметри накопичувача досить суттєво впливають на фактичну швидкість роботи апарату, тому що саме з цього пристрою беруться всі необхідні дані для запуску та роботи встановлених програм та ігор, на ньому зберігаються всі зняті власником фото та відеоролики, а також завантажені файли.

Звичайно ж, активним користувачам бажано вибирати найшвидші накопичувачі. При цьому треба враховувати, що ринок електроніки стрімко розвивається та вдосконалюється. Це повною мірою стосується і стандартів пам’яті. Ті типи та різновиди накопичувачів, які вважалися чудовими ще два-три роки тому, сьогодні вже є морально застарілими, і на зміну їм виробники готуються налагодити випуск нових аналогів, при виготовленні яких будуть використовуватися новітні інноваційні технології.

Ось найшвидші стандарти пам’яті, які будуть використовуватись у гаджетах найближчого майбутнього:

  • для оперативної пам’яті – LPDDR5;
  • для вбудованих накопичувачів – UFS 3.0;
  • для карток пам’яті – SD Express.

Стандарт пам’яті LPDDR5 RAM

Для нового стандарту оперативної пам’яті LPDDR5 остаточної специфікації поки що немає. Проте зразкові основні показники вже відомі. Зокрема, порівняно з останнім актуальним на сьогодні стандартом LPDDR4, пропускна спроможність чіпа має збільшитися вдвічі – з 3200 до 6400 мегабіт на секунду.

Довідково. Про мегабіти та мегабайти. Для тих наших читачів, хто не знає, пояснимо: не можна плутати мегабіти з мегабайтами. Зазвичай у мегабітах провайдерами вказується швидкість передачі в мережі, а мегабайтах визначаються розміри переданих файлів. 1 мегабіт (Мбіт) дорівнює 0,125 мегабайта (МБ). Виходить, наприклад, що при підключенні до мережі із заявленою швидкістю 6400 Мбіт/с передаватиметься обсяг інформації на швидкості 800 МБ/с.

Дуже важливим для сучасних гаджетів є такий параметр, як енергоефективність. У режимі глибокого сну витрати електроенергії при використанні чіпів нового покоління повинні зменшуватися приблизно на 40% порівняно з режимом очікування. Крім того, на піку можливої ​​продуктивності смартфони, де застосовуватиметься оперативна пам’ять нового стандарту, також повинні витрачати набагато менше енергії завдяки вдосконаленій технології.

Стандарт памяти LPDDR5 RAM

Промисловий випуск чіпів пам’яті типу LPDDR5 вже розпочато. Першопрохідцем у цій справі стала компанія Samsung. Очікується, що смартфони, що мають пам’ять цього новітнього стандарту, з’являться у продажу або наприкінці цього, 2018 року, або на початку наступного.

Стандарт пам’яті UFS 3.0

Відео найвищої якості, технології віртуальної та доповненої реальності, а також інші подібні унікальні можливості вимагають від девайсів максимально швидких накопичувачів. Новий стандарт UFS для вбудованих сховищ пам’яті замінює менш продуктивний аналог eMMC.

Стандарт пам'яті UFS 3.0

Зазначимо, що порівняно з нинішнім актуальним стандартом UFS 2.0, можлива швидкість передачі інформації подвоїлася і теоретично здатна досягати 23,2 гігабітів за секунду. Проте на практиці реальна її швидкість буде дещо нижчою. Також помітно покращала енергоефективність. А найголовніше – новий стандарт дозволить компаніям-виробникам досягати більшої ємності сховища за мінімального збільшення габаритних розмірів.

На даний момент повні специфікації для UFS 3.0 вже є у відкритому доступі та розпочато виробництво таких флеш-накопичувачів. Найближчими місяцями слід очікувати на випуск нових моделей смартфонів з ними.

Стандарт пам’яті SD Express

Як відомо, у багатьох моделях мобільних пристроїв можна використовувати додаткові карти пам’яті. Напевно, найближчими роками ця тенденція не зміниться. Природно, швидкість роботи таких карт також дуже помітно впливає на продуктивність смартфонів, в яких вони використовуються. На сьогодні розроблено найшвидший стандарт – це SD Express. Карти даного типу будуть набагато швидшими, ніж добре відомі та популярні зараз UHS-II та UHS-III.

Стандарт пам'яті SD Express

На картах SD Express можна буде без проблем зберігати не лише безліч величезних файлів, а й операційні системи. Граничні параметри даних карток за сьогоднішніми мірками – просто фантастичні! Їхня пропускна здатність може досягати 985 мегабайтів на секунду, а ємність – 128 терабайтів (1 терабайт дорівнює 1024 гігабайтам). Важко навіть уявити, скільки ж фільмів, музики, ігор, всіляких програм і додатків можна реально вмістити в подібне сховище! Коли буде розпочато масове виробництво цих карток, поки що точно невідомо. До речі, у перспективі планується випуск також карток формату microSD, що підтримують SD Express.

Маленька, але корисна порада

Якщо Ви активний користувач, і не мислите собі життя без Інтернету та мобільного гаджета, то запам’ятайте ці три нові стандарти або, що ще краще, додайте сторінку з цією статтею в закладки – це дозволить Вам зробити найбільш правильний вибір нового смартфону наступного року та для себе, та для своїх близьких!

0 0 голосів
Рейтинг статьи
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі