11.12.2021

Новини

Sony створила супер-камеру для смартфонів 48 Мп. Sony Xperia XZ3 можливий перший власник!

Як відомо, сьогодні компанія Sony не може похвалитися великою популярністю смартфонів, що випускаються під власним брендом. Натомість у галузі виробництва камер для мобільних пристроїв вона, безперечно, займає лідируючі позиції у світі. Нещодавно на сайті компанії Соні з’явилася інформація про створення унікального CMOS-сенсора IMX586, призначеного для встановлення на мобільні гаджети, що за своїми можливостями перевершує модулі багатьох найкращих дзеркальних камер.

Відповідно до розміщеної на сайті інформації, модуль IMX586 з діагоналлю 8 мм має найменші в світі пікселі розміром лише 0,8 мкм, що дозволяє робити знімки з дуже високою роздільною здатністю – 8000×6000 пікселів, тобто. 48 мегапікселів. Досі спроби зменшити розміри пікселя призводили до суттєвого погіршення якості фото та відео, що було пов’язано з попаданням на нього меншої кількості світла. Проте фахівці Sony змогли успішно вирішити цю проблему, розробивши інноваційну технологію під назвою Quad Bayer.

imx-586

Суть цієї унікальної технології полягає в тому, що ультракомпактні пікселі однакового кольору розміщуються групами чотири. При зйомці в умовах слабкого освітлення їх сигнал з’єднується, завдяки чому виходять чудові зображення з мінімальним рівнем шумів, хоча роздільна здатність картинки і скорочується з 48 до 12 Мп – але і такого показника цілком достатньо для отримання відмінних знімків великих розмірів, не кажучи вже про альбомні формати .

concept diagramm

До того ж, покращення якості зображення сприяє особлива технологія, що дозволяє обробляти сигнал і керувати експозицією безпосередньо в модулі камери, що призводить до істотного збільшення динамічного діапазону сенсорного датчика. Що стосується запису відео, то за допомогою нового датчика це можна буде робити у форматі 4K (4096х2160) зі швидкістю 90 кадрів за секунду, також доступні формати відео 1080p, 720p та Full HD (60 кадрів за секунду). Нагадаємо, що зараз основні флагманські телефони здатні записувати відеоролики 4K зі швидкістю 60 кадрів в секунду.

Основні характеристики

specifications

Ціна модуля Sony IMX586 – 3 тисячі японських ієн, що на сьогодні відповідає приблизно 27 доларам США. Очікується, що постачання даних модулів виробникам смартфонів розпочнеться у вересні 2018 року. Так що вже цього року очікується появи в роздрібному продажу смартфонів з унікальною 48-мегапіксельною камерою. Офіційно ці гаджети не названі, проте авторитетні експерти припускають, що найпершим буде Xperia XZ3 Premium.

0 0 голосів
Рейтинг статьи
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі