уровень защиты смартфона
04.09.2018

Поради та рекомендації

Як визначити рівень захисту смартфона: корисна інформація та поради від професіоналів

Вибираючи смартфон в Інтернеті або роздрібному магазині, більшість потенційних покупців зазвичай цікавляться лише основними характеристиками. Однак є один досить суттєвий параметр, який продавці часто не вказують, хоча він досить суттєво впливає на ціну та можливості гаджету.

При виборі смартфона обов’язково поцікавтеся у продавця: який рівень захисту має гаджет, що вас зацікавив. Вам зобов’язані дати конкретну відповідь, адже цей показник має дуже велике значення. На сьогодні існує міжнародний стандарт International Protection Marking (що в перекладі з англійської означає «міжнародні коди захисту»), згідно з яким визначаються ступеня захисту мобільних пристроїв від пилу та вологи. Цей показник зазвичай складається з чотирьох символів, написаних разом і мають такий вигляд – IPXX.

International Protection Marking

Що означає символи в коді IPXX

Перші дві великі латинські літери IP – від англійських слів International Protection, а замість X у коді ставляться цифри, перша з яких характеризує рівень захисту від сторонніх предметів (7 рівнів – від 0 до 6), друга – від води (10 рівнів – від 0) до 9). Чим вища цифра, тим вищий рівень захисту. У деяких випадках, якщо рівень захисту не визначено, замість цифри буде вказано X. Наявність у коді символу Х не означає, що захист повністю відсутній, просто для даної моделі тестування на захист за даним параметром не проводилося.

Взагалі, варто уточнити, що цей стандарт розрахований на різні товари, в яких використовується електрика. Якщо ж говорити конкретно про мобільні гаджети, то там використовуються не всі можливі цифри. Зокрема, за першою цифрою коду для смартфонів може бути лише два варіанти:

  • 5 – захист від пилу є, проте обмежена кількість мікрочастинок може проникати всередину гаджета, не впливаючи при цьому на його нормальну роботу;
  • 6 – повний захист від пилу (гаджет – абсолютно пиленепроникний).

Що стосується другої цифри, то можливі такі варіанти:

  • 0 – немає захисту;
  • 1 – захист від дощу (краплі, що вертикально падають), час – до 10 хвилин;
  • 2 – захист від дощу (краплі, що падають під кутом до 15°), час – до 10 хвилин;
  • 3 – захист від дощу (краплі, що падають під кутом до 60°), час – до 5 хвилин;
  • 4 – захист від бризок і крапель і бризок з усіх боків, час – до 5 хвилин;
  • 5 – захист від струменів води під низьким тиском, час – до 3 хвилин;
  • 6 – захист від потужних струменів води, час – до 3 хвилин;
  • 7 – захист від води при зануренні на глибину до 1 метра, час до – 30 хвилин;
  • 8 – захист від води при зануренні на глибину понад 1 метр, тривалий час;
  • 9 – витримує високотемпературне миття під високим тиском.

На сьогодні рівень найменш захищених смартфонів починається від класу захисту – IP51. Перша цифра (5) означає, що корпус захищений не ідеально, в нього може потрапляти пил, проте вона не впливає на роботу девайса. А друга цифра (1) свідчить, що апаратом можна користуватися під час дуже слабкого дощу, і бажано – недовго (до 10 хвилин). Якщо ж друга цифра – 4, то внутрішня начинка надійно захищена від бризок і крапель води, що потрапляють, але при зануренні такого мобільника у воду, він напевно вийде з ладу.

Донедавна максимальний ступінь захисту смартфонів, згідно з даною класифікацією, був на рівні IP68, розшифровка означає, що це абсолютно пиленепроникний апарат, здатний витримувати тривале занурення у воду при підвищеному тиску. У серпні 2018 року презентовано перший надзахищений смартфон Doogee S70, що відповідає стандартам IP68/69K і здатний, крім цього, також витримувати миття гарячою водою, що подається під сильним тиском з різних напрямків.

Doogee S70 Ip 68

Захист смартфонів згідно з американським військовим стандартом MIL-STD-810G

Крім широко відомого стандарту IP, захист мобільних гаджетів може класифікуватися відповідно до MIL-STD 810 (Military Standard) – стандарту армії США, що визначає рівень захисту різного обладнання від різноманітних зовнішніх впливів. У цивільній сфері зазвичай застосовується до телекомунікаційного обладнання, включаючи гаджети (до назви стандарту додається індекс – буква G).

Варто зазначити, що цей стандарт не встановлює конкретних специфікацій і конструкцій для тестування, пропонуючи лише перелік різних стресових середовищ, з якими гаджети можуть зіткнутися при експлуатації. Таким чином, виходить, що стандарт MIL-STD-810G не гарантує, що гаджети, що пройшли лабораторні тести, успішно пройдуть і реальні подібні випробування.

MIL- STD-810G USA

Сертифікація стандарту MIL-STD 810G включає дуже широкий комплекс тестування надійності обладнання. Серед них:

  • Вимоги щодо низьких та високих температур. Техніка повинна успішно працювати при температурах від -20 до +60 °C, а допустима температура зберігання: від -51 до +75 °С.
  • Тепловий удар. Випробування включає три цикли різкої зміни температури протягом однієї хвилини: від -51 до +70 °С. Після триразового теплового шоку гаджет має успішно працювати без зниження продуктивності.
  • Випробування працюючого смартфона на стійкість до сильного дощу, у тому числі з ураганними поривами вітру.
  • Механічний удар, падіння. Випробування складається з 26 падінь із висоти 120 сантиметрів на фанерну поверхню.
  • Вібрація. Перевіряється здатність гаджета працювати за сильної постійної вібрації, яка може виникати як усередині, так і поза транспортним засобом.
  • Пильна буря. Під час імітації сильної пилової бурі не повинно відбутися потрапляння всередину апарату піску та пилу.
  • Тиск. Випробування проводяться для працюючого гаджета – при тиску 57,2 кПа (такий рівень буває на висоті 4500 метрів), для вимкненого гаджета – при тиску 18,8 кПа (відповідає висоті 12200 метрів).

Крім того, військовий стандарт MIL-STD 810G включає тестування на піротехнічний і балістичний удари, забруднення різними рідинами, соляний туман, кислотний вплив, а також за багатьма іншими екстремальними параметрами.

MIL- STD 810G

Захист IP68 та MIL-STD-810G: про що замовчують багато продавців смартфонів

За стандартом IP більшість продавців-консультантів рекомендують покупцям, які бажають купити захищений смартфон, максимальний рівень – IP68. Логіка при цьому проста, адже з точки зору арифметики, чим вища цифра в коді, тим, на їхню думку, надійніший захист. Однак треба розуміти, що клас IP68 свідчить лише про надійний захист від статичної дії прісної води (наприклад, у випадку, якщо смартфон упав на дно озера або наповнену ванну).

З точки зору незацікавлених експертів, для більшості користувачів набагато краще буде динамічний стандарт захисту IP66, який тестується методом подачі потужних водяних струменів, що направляються на гаджет з усіх боків під великим тиском. Цілком очевидно, що смартфон із захистом такого рівня, здатний працювати як під зливою, так і після випадкового падіння у ванну з водою (звичайно, якщо його звідти вийняти без особливих затримок). А ось гаджет, що відповідає показнику IP68, може не витримати роботу під ураганною зливою, адже випробування за цим нормативом передбачає просто перебування апарату в прісній воді за кімнатної температури.

Найоптимальніший варіант – вибрати смартфон, який має сертифікат подвійного захисту. Наприклад, Sony Xperia XZ Premium (або інша подібна модель), показник якої – IP65/68. Таким чином компанії-виробники підкреслюють, що їх апарат здатний безпроблемно і витримати перебування під водою, і працювати під сильним дощем.

Щодо армійського стандарту США MIL-STD-810G. Зазвичай лукавство продавців полягає в тому, що вони приписують девайсам, що має подібний сертифікат, наявність усіх властивостей, які можуть бути підтверджені в рамках цього стандарту. Але це зовсім негаразд. Багато гаджетів мають сертифікати тільки щодо захисту від дощу з вітром, або підтверджують відсутність поломок при падінні з невеликої висоти (120 см) на фанеру, або деяких інших основних захисних параметрів.

Будь-якій людині зрозуміло, що створення захисту за кожним конкретним параметром, а також саме тестування та отримання сертифікату коштує чималих грошей, що прямо впливає на подорожчання вартості смартфона. Тому, якби було створено мобільний пристрій, що забезпечує захист за всіма параметрами, обумовленими в даному американському стандарті, воно коштувало б не 300-400 і навіть тисячу доларів, а набагато більше, тобто. було б практично на вагу золота чи навіть дорожче.

тестування телефону на захист

Практичний висновок

При виборі чергового смартфона для себе або своїх близьких не женіться за уявними показниками, а керуйтеся логікою та здоровим глуздом, не піддаючись умовлянням продавців, які прагнуть нав’язати покупцеві більш дорогу модель. Пам’ятайте, що багато рекламованих переваг та надвисокі показники – це просто маркетингові хитрощі, основна мета яких – отримання виробником і продавцем якомога вищого прибутку!

як вибрати захищений смартфон

ТОП-5 порад від сервісного центру M-FIX

  1. Навіть якщо Ви є щасливим власником добре захищеного смартфона, намагайтеся не відчувати його можливості захисту без особливої ​​на те необхідності. Врахуйте, що випробування на рівень стандарту IP зазвичай відбуваються з використанням прісної води і за нормальної температури (15-35 °С). Якщо ж усередину потрапить вода з великою кількістю добавок, наприклад, морська або сильно хлорована (як це буває в багатьох басейнах), то, можливо, апарат не витримає і вийде з ладу. При цьому навіть якщо він на гарантії, вам доведеться оплачувати повну вартість ремонту смартфона, тому що Ви порушили рекомендовані умови експлуатації. Те саме стосується використання захищених смартфонів у гідромасажних ваннах, лазнях, парилках та інших подібних місцях.
  2. Якщо у вас у сім’ї є маленькі діти, ніколи не залишайте смартфони без нагляду! Майстри нашого СЦ незліченну кількість разів могли переконатися в безмежності дитячої фантазії: вони можуть взяти і випрати (у прямому розумінні цього слова) татовий або маминий телефон, побігти з ним купатися в річку чи море, закопати в пісок тощо. Випадки всі різні, але результат приблизно однаковий: потрібен складний ремонт смартфона, ціна якого може бути дуже високою.
  3. Не використовуйте без особливої ​​потреби довго телефон під сильним дощем, навіть якщо у нього рівень захисту від води позначений цифрами: 4, 5 або 6. Апарат може витримати, а може і поламатися з цієї причини. Зверніть увагу, що процес тестування для цих класів триває лише кілька хвилин.
  4. Під час перебування на пляжі, у сильний дощ, а також за інших екстремальних умов, намагайтеся, по можливості, забезпечити смартфону будь-який можливий додатковий захист, наприклад загорнути його в поліетиленовий пакет.
  5. Якщо у Вашого смартфона рівень захисту від пилу позначений цифрою 5, то дійсно – пил, що потрапив усередину, не здатний негативно впливати на його роботу. Однак це тільки спочатку, поки пил присутній в мінімальних кількостях. Згодом її накопичується все більше і більше, через що може статися серйозна поломка і знадобиться дорогий ремонт гаджета. Щоб уникнути цього, періодично (приблизно через кожні 12-15 місяців експлуатації) необхідно робити профілактичне чищення смартфона, розцінки на таку роботу в нашому СЦ – зовсім невисокі, а процес займає всього кілька годин.

Як вибрати захищений смартфон

Усього вам доброго, і нехай Ваш смартфон служить якомога довше, а у разі будь-яких неполадок звертайтесь до нашого сервісного центру, адже наші майстри мають великий професійний досвід і здатні виконати в найстисліші терміни будь-який ремонт будь-якого мобільного гаджета, для цього у нас є будь-яке необхідне професійне обладнання та знайдуться будь-які оригінальні запчастини!

0 0 votes
Рейтинг статьи
0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments