09.01.2020

Поради та рекомендації

Ремонт залитого ноутбука: як врятувати підмочений лептоп

У свій час здавалося, що епоха лептопів добігає кінця, і їм на зміну приходять планшети. Але потім стало зрозуміло, що ноутбуки неможливо замінити ні планшетами, ні потужними стаціонарними комп’ютерами. Ноутбук – це найкращий компактний та портативний комп’ютер для навчання, офісу, автономної роботи в будь-якій точці світу. І тому, його часто заливають усіма можливими рідинами, і найчастіше напоями. По теорії ймовірності кожна двохсота чашка з кавою або газировкою проноситься повз рота і проливається на підлогу, стіл або … ноутбук. Ця на перший погляд дрібна неприємність може вивести ноутбук із ладу. Як різні рідини впливають на лептоп? Як врятувати залитий чаєм ноутбук? І де шукати допомогу, якщо потрібен терміновий ремонт залитого ноутбука після його ”зустрічі” з кислими або солодкими напоями, якими хоч чайник кип’ятити?

Які рідини найнебезпечніші для ноутбука 💻

Лептоп, як і будь-яка інша електроніка, в принципі “не любить” контакт з рідиною. Дізнайтесь що робити, якщо в телефон потрапила вода? Покрокова інструкція та рекомендації. Справа в тому, що при поєднанні вологи і навіть найслабшого електричного струму, починаються дуже сильні корозійні процеси. Вони поступово руйнують платню, процесор, іншу начинку ноутбука. Але рідини по-різному впливають на техніку – одні їх руйнують повільніше, інші значно швидше. Тому майстри СЦ M-FIX умовно ділять рідини на 2 великі типи:

в ноутбук попала вода

  • ⚠ Умовно безпечні. Пролили воду на клавіатуру ноутбука? ”Промили” його кавою або чаєм, але без цукру, варення, лимона та інших добавок? Тоді у Вас дуже хороші шанси врятувати свою машинку без сторонньої допомоги та з мінімальними зусиллями. Покрокова інструкція описана нижче.
  • ⚠ Агресивні, небезпечні. До них відноситься все, що солодке, кисле, з барвниками, липке тощо. В такому випадку ремонт залитого ноутбука стає обов’язковим. І краще його довірити кваліфікованим майстрам із сервісного центру. Спроба самостійного ремонту в 99% випадків призведе до смерті ноутбука, іноді навіть без можливості відновити втрачені дані.

📲 Дізнайтесь як визначити iPhone утопленик: як дізнатися, що смартфон встиг поплавати у воді.

Що робити, якщо воду пролили на клавіатуру ноутбука? 💧

Якщо під час використання ноуту на нього потрапило трохи чистою, неагресивною за складом рідини, то врятувати його досить просто. Виконуйте цю невелику, покрокову інструкцію, і у Вас все вийде без виклику майстра:

ремонт ноутбука Київ

  1. Щойно намочили ноутбук, відразу ж вимикайте його з мережі! Прямо беріть і витягніть шнур з розетки або витягніть акумулятор із корпусу. Під час роботи через материнську плану проходить невеликий струм. Ремонт залитого ноутбука вимагається через контакт рідини з цим струмом. Під їхньою спільною дією змінюються хімічні властивості матеріалів, починається дуже швидкий корозійний процес. Тільки моментальне відключення ноуту дозволяє мінімізувати негативні наслідки таких процесів.
  2. Відключіть від залитого чаєм ноутбука всі периферійні пристрої, флешки тощо.
  3. Переверніть ноутбук ”нагору ручками”, щоб з-під клавіатури витекла вся розлита рідина. Намагайтеся це робити так, щоб вона не потрапила на монітор ноутбука. Після цього покладіть ноутбук у сухе та тепле місце, бажано на підвіконня, де яскраво світить сонце. І не чіпайте його хоча б пару днів. Це мінімальний час, за який плата висохне від води та іншої чистої, нейтральної рідини.

Дізнайтесь що можна використовувати для чищення смартфона та як чистити смартфон самостійно 📌

І ще запам’ятайте одну важливу деталь! Щоб не проводити дорогий ремонт залитого ноутбука, не вмикайте його після просушування. Спочатку потрібно провести діагностику його душі. Тобто. розберіть його корпус та ретельно огляньте плату на предмет плям, потемнінь, нальоту тощо. Не особливо дружите зі складною технікою і боїтеся разом із болтиками відкрутити ноутбук і ”ріжки”? Тоді несіть його до нас у СЦ M-FIX. Ми швидко та за символічну плату оглянемо ваш лептоп.

💡 Чому ноутбук став повільно працювати? ТОП-6 способів вирішення цієї проблеми

Що робити, якщо залив ноутбук пивом або іншим солодким, липким напоєм 🍺

ремонт залитого ноутбука

Якщо ж Вас попало залити ноутбук агресивною рідиною, то відразу несіть його в сервісний центр! Хоча можете спробувати його відремонтувати самостійно… якщо Ви працюєте в такому сервісному центрі. Солодкі гарячі напої, газування та інші солоні мінералки просто моментально вбивають материнську плату. Також вони можуть пошкодити процесор, інші чіпи та схеми на материнці. Тому ремонт залитого ноутбука проводиться тільки досвідченими фахівцями і лише за такою схемою:

  • Спочатку проводиться повне розбирання ноутбука. Під лупою та при хорошому освітленні, без перебільшення розглядається кожен квадратний міліметр материнки. Шукаються засохлі плями, потемніле, зруйноване паяння, ознаки корозії, наліт від окислення тощо.
  • Далі, для ремонту залитого ноутбука проводиться очищення материнської плати. Вона промивається дистильованою водою з нейтральними миючими засобами. Тут головне не перестаратися. Текстолітова основа плати швидко насичується вологою. Тому її промивання може тривати максимум 4-5 хвилин. І промивання робиться тільки після того, як з материнки знімаються процесор, усі чіпи, забираються залишки термопасти.
  • Далі оновлюється пайка в тих місцях, де це потрібно. Сліди корозії, що вже почалася, забираються м’якою зубною щіткою, зачищаються гумкою для олівців.
  • Потім раніше залитий ноутбук збирається та перевіряється на працездатність.

🔔 Як визначити рівень захисту смартфона: корисна інформація та поради від професіоналів

Сервісний центр M-FIX: контролюйте онлайн ремонт залитого ноутбука

ремонт залитого ноутбука

Ваш ноутбук стоїть цілий стан, і Вам страшно від однієї думки щось у ньому зіпсувати під час самостійного ремонту? Він є вашим основним робочим інструментом, і ви приходите в паніку від можливості його доламати під час просушування? Нічого не бійтеся! Просто несіть ноутбук до нас, досвідчених майстрів СЦ M-FIX. Для нас ремонт залитого ноутбука є рутинним завданням, виконання якого вже доведено до ідеалу. Ця послуга доступна для мешканців усієї України. Якщо Ви не з Києва, то просто відправте ноутбук до нас Новою Поштою. І після його ремонту ми надішлемо його Вам назад тим же способом, або передамо через кур’єра. Для всіх, хто записується на ремонт залитого ноутбука в режимі онлайн, діє знижка від 5 відсотків.💚

0 0 голосів
Рейтинг статьи
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі