21.12.2021

Поради та рекомендації

Як змінити оператора без зміни номера – технологія MNP

Досить часто виникає ситуація, коли потрібно терміново змінити сімку або навіть мобільного оператора. Стара SIM-ка за півтора десятка років використання вкрилася іржею, оператор прибрав вигідні тарифні плани та ввів нові, які стабільно спустошують мобільний рахунок та багато чого, багато іншого викликає бажання купити новий стартовий пакет. І коли раніше користувач приходив у сервісний центр своєї мобільної мережі, він чув ”надихаючу” інформацію про те, що змінити оператора без зміни номера…неможливо. Така безвихідь в Україні зберігалася аж до 1 травня 2019 року, коли в нашій країні нарешті запрацювала технологія MNP. Що вона є? Як саме отримати в свої руки сімку від нового оператора зі збереженням старого номера, який знають родичі, друзі, ділові партнери та всі реєстраційні форми онлайн-сервісів, які тільки можна уявити? І чому вам можуть відмовити в послузі MNP?

Що таке технологія MNP і як відбувається зміна оператора зі збереженням мобільного номера

MNP (Mobile Number Portability) — це послуга від операторів мобільного зв’язку, при зміні яких ви повністю зберігаєте свій старий номер та прив’язані до нього дані. У більшості країн світу змінити оператора без зміни номера можна ще було 10 років тому. Але до нас ця послуга прийшла лише навесні 2019-го. Послуга надається всіма українськими операторами, що дозволяє за бажанням змінювати їх хоч щомісяця. Зміна постачальника мобільного зв’язку відбувається так:

  • Спершу потрібно перевірити, чи ви ідентифіковані у свого старого оператора. Щоб змінити оператора не змінюючи номер в Україні, насамперед прийдіть до центру свого нинішнього постачальника мобільного зв’язку. Надайте будь-який документ, що засвідчує вашу особу. Це потрібно для вашої верифікації в мережі, якщо ви просто купили сімку разом із стартовим пакетом у магазині. Для контрактних абонентів та юрособ верифікація не потрібна, тому що вони гарантовано є в базі оператора.
  • Далі йдете до сервісного центру вашого майбутнього оператора та подаєте заявку на підключення до його мобільної мережі. Чи пройшли ідентифікацію у свого старого оператора? Тоді настав час йти в офіс до нового! Щоб змінити оператора без зміни номера, подаєте заявку, надаєте офіційні документи та віддаєте стару SIM-картку. Після ідентифікації особи купуєте стартовий пакет нового оператора та оплачуєте обраний тарифний план.
  • Фінальне очікування. Якщо все пройшло нормально, то протягом трьох годин ваш старий номер внесуть до нової бази та підключать до мобільної мережі. Можна починати дзвонити. Хоча варто зазначити, що активація нової сімки може затягнутися на 24 години. Не варто турбуватися, це нормальна ситуація.

Як змінити оператора зі збереженням номера і скільки це коштує? Сама послуга безкоштовна, а контрактникам не потрібно навіть чекати на ідентифікацію в старій мережі. Послуга MNP доступна і для корпоративних клієнтів, які потребують масового перенесення номерів. У такому разі можна вказати бажані терміни зміни оператора. Рамки таких термінів – від 3 до 30 днів.

змінити номер оператора

З яких причин вам можуть не змінити оператора при зміні номера

Хоча процедура заміни сімки та постачальника мобільного зв’язку дуже проста, все ж таки бувають ситуації, коли вона не спрацьовує. Ось основні причини виникнення такої проблеми:

  • Номер не зареєстрований. Вирішується проходженням верифікації.
  • Номер зареєстрований на іншого користувача, будь то фізична чи юридична особа. Таке часто буває. Якщо номер довго не активний, він знову надходить у продаж, хоча на нього можуть бути оформлені кредити і т.д.
  • У вас не вдасться змінити оператора без зміни номера, якщо надані вами дані для верифікації виявилися неповними або недостовірними.
  • Також можуть відмовити, пославшись на закон. Така ситуація відбувається тоді, коли номер використовувався для реалізації шахрайських схем та інших протиправних дій.
  • Номер не змінено, якщо попередня заявка на послугу MNP була подана менше 30 календарних днів тому.
  • Вам відмовить у збереженні номера при переході на іншого мобільного оператора в тому випадку, якщо було подано кілька таких заявок одночасно і різним постачальникам зв’язку.

Сподіваємося, що рекомендації від команди сервісного центру M-FIX допоможуть вам змінити оператора без зміни номера швидко та без зайвих проблем. У разі виникнення проблем з вашим смартфоном, сміливо звертайтеся в наш сервісний центр у Києві. Ми швидко ”повернемо до життя” ваш телефон, замінимо деталі, зробимо перепрошивку, встановимо нову батарею. Надаємо послуги по всій Україні через кур’єрську службу Нова Пошта, детальніше читайте тут. Вичерпна інформація про наші послуги, знижки та акціях доступна на сайті центру.

0 0 votes
Рейтинг статьи
0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments