12.12.2021
Поради та рекомендації
Вся правда про дешевий розумний годинник. Все, що вам потрібно знати перед покупкою
Перша думка після того, як Ви вирішили купити розумний годинник – яку модель вибрати. Оскільки український смарт-ринок заповнений величезною кількістю товарів різної цінової категорії, з’являється почуття певної невпевненості. Цілком можливо, що бажання «порепетирувати» з дешевими смарт-годинами почне зміцнюватися у Вашій свідомості.
І справді, навіщо витрачатися на дорогий пристрій, якщо знайомство з цією категорією товарів можна було б почати зі смарт-годин, ціна яких лише кілька сотень гривень. Але користування дешевим розумним годинником (чесно кажучи, слух ріже вже саме це словосполучення) напевно приведе Вас лише до повного розчарування; а інформація про те, навіщо вони взагалі потрібні, залишиться так і не зрозумілою. Тому головне питання: Вам потрібні якісні Smart Watch чи модна іграшка-одноденка?
Справжній смарт-вотч – це не просто розумний девайс, а справжній міні-комп’ютер на руці, елемент вашого стилю та образу. Нагадують зовні звичайний наручний годинник, вони буквально нашпиговані величезним функціоналом і здатні стати по-справжньому незамінним помічником у сучасному житті.
Щодо моделей з нижнього цінового сегмента (вартістю 269-1300 гривень). Подумайте самі: чи зможе дешевий гаджет справлятися одночасно з прийомом вхідних дзвінків і повідомлень, відправляти відповіді-шаблони, реагувати на голосові команди і стежити за спільнотами соцмереж, керувати аудіоплеєром і відеокамерою, служити органайзером, навігатором і фітнес-трекером?
Варто відзначити, що часто ці горе-годинники не можуть похвалитися навіть пристойним зовнішнім виглядом. А вже про надійність та довговічність тут і говорити нічого. Щоб не бути голослівними, звернемося до топів дешевих смарт-годин і розберемося з їхніми можливостями.
Антирейтинг розумного годинника

Український ринок сучасних гаджетів рясніє назвами популярних та маловідомих компаній. Купівля супер-дешевих смарт-годин загрожує тільки одним: Ви, швидше за все, вже ніколи не захочете купити справжній якісний девайс, так і не пізнаєте всієї його принади зручності. Ніяка недорога китайська або корейська модель не запропонує Вам ні правильної роботи, ні гідного функціоналу, і ніколи вона не буде довговічною.
- Smart Watch U8. Ціна в Україні – від 269 гривень, і, повірте, для них це чимало. За оманливою лаконічністю дизайну та простотою управління ховається відверто низька якість смарт-годин. Відсутність функції Wi-Fi та більшості трекер-функцій, повільність у роботі та часті баги навряд чи порадують власника цього дешевого гаджета
- UWatch U8. Вартість цього «диво-товару» стартує з 280 гривень. Такий собі гарненький гаджет, привабливий зовні і гордо носить звання «Нічим». Неякісно буквально все, від пластику ремінця до збирання. Кількість функцій плачевно мінімальна, а ємність батареї та обсяг пам’яті можна охарактеризувати словами «їх там немає». Краще придбати класичний наручний годинник приблизно за такі ж гроші.
- DZ09 Bluetooth Smart Watch Phone. У Києві їхня вартість – приблизно від 350 гривень. Солідний вигляд, презентабельні колірні рішення, широкий функціонал – ось вона, начебто, мрія сучасного українця. А насправді ніякої впевненості в тому, що Вам в «коробочку» покладуть, тому що виробник бере на себе право змінювати комплектацію та характеристики годинників на власний розсуд. Такий ось «кіт у мішку».
- Smart Watch TW64. Ціна від 360 грн. Веселе кольорове оформлення, витончений зовнішній вигляд. Ось тільки це не розумний годинник, а фітнес-браслет. Виробник наголошує в даній моделі на трекер-функціях, принісши в жертву інші його можливості. Немає багато функцій, властивих якісним смарт-годинникам.
- Smart Watch M26. Від 446 грн. Милі кольорові рішення, мінімальні можливості, постійні глюки, уповільнена робота. Ціна на смарт-годинник цієї моделі явно вища за їхню якість.
- Smart Watch PhoneY1. По знижці можна «вхопити» за 505 гривень. Деякі продавці позиціонують їх як «розумний» годинник. Що це – нове слово у смарт-світі чи спроба замаскувати сумнівний продукт у такий непорядний спосіб? Навряд чи розумній людині захочеться проводити експеримент на собі.
- Pebble 2. Вартість – від 600 гривень. Спочатку продавець обіцяв пристрій з великим набором корисних характеристик та гарною ємністю батареї, а насправді компанія згортає підтримку свого смарт-продукту, закриваючи його програми та залишаючи робітниками лише основні функції.
- Atrix Smart watch E08.0. Особливо гарні у червоному кольорі. Витончена модель, нашпигована різними опціями, але викликає складнощі при попаданні по віртуальних кнопках. А обіцянки виробника про високу ємність батареї насправді обертаються щоденною зарядкою гаджета. Згідно зі статистикою відгуків користувачів, які придбали цей «супер-гаджет», його оцінка за 5-ти бальною шкалою не піднімається вище за одиницю. Тож ціна від 799 гривень – червона», як і загальне оформлення.
- GT08 (original). Ціна – від 299 гривень. Продавці часто їх позиціонують як копію Apple Watch. Проте вкрай низька якість складання та невідповідність заявленим характеристикам наводить багатьох довірливих покупців у стан ступору.
- A1 Turbo. Орієнтовна вартість в Україні – від 1099 гривень. Модель відрізняється великою вагою та низькою якістю складання. Ремінець відверто поганої якості, ще й можливості змінити його немає. Виробник обіцяє повну сумісність годинника з усіма операторами мобільного ринку України, насправді ж справа набагато гірша.
Також варто відзначити вкрай низьку якість гаджетів Smart X6, Smart G11 та інших подібних «смартів» з індексами Q, Z, X, K, W, IWO які рекламуються в Києві та інших містах України як копії Епл Вотч, проте далекі від оригіналу як Місяць від Землі. Такий ось сумний огляд найпопулярніших дешевих моделей смарт-годинників в українських смарт-магазинах. Щоб переконати Вас остаточно в їхній нікчемності, наступна інформація до роздумів:
Розумний годинник або фітнес-браслет
Багато виробників та продавців видають за смарт-годинник звичайні браслети з електронною начинкою, призначені для занять фітнесом. Звичайно, хороший гаджет для контролю за станом здоров’я з функцією особистого тренера – зручна та необхідна річ. Ось тільки до справжнього смарт-годинника за своїми функціональними можливостями він не дотягує. Будучи пристроєм набагато більш універсальним, розумний годинник є справжнім посередником між вами і вашим смартфоном, допомагає поліпшити життя в різних напрямках. Тому при покупці смарт-годинника завжди звертайте увагу на перелік їх функцій.
Матеріал виготовлення
Для виготовлення корпусу та ремінця розумного годинника повинні використовуватися виключно якісні металеві слави, пластики, шкіра та інші матеріали, екологічно чисті, приємні та зовні і на дотик, адже носяться вони безпосередньо на тілі. Можливість зміни ремінця відноситься до явних переваг гаджета, його колірна гармонія з корпусом годинника або одягом є ознакою гарного тону та відмінного смаку власника гаджета. Насправді дешеві пристрої здебільшого не відповідають вищезазначеним вимогам.
Корявенькі, а часом і відверто погано пахнуть ремінці, в багатьох недорогих моделях є єдине ціле з циферблатом, носіння гаджета часто викликає подразнення шкіри або алергічну реакцію, кріплення розслабляються або ламаються, матеріал корпусу і скло смарт-годин легко дряпається, облазить. Про приємні відчуття при носінні такого гаджета можна і не мріяти. Та й одягати його часом буває соромно, адже така «дешевка» на руці нерідко призводить до глузування навколишніх людей над її власником.
«Начинка» розумного годинника
Кожен виробник оснащує гаджет власним прошивкою та передбачає встановлення додаткових додатків. Заради справедливості слід відзначити можливу велику багатофункціональність моделей на базі операційної системи Android. Саме якість ОС впливає на широту функціоналу, очікуваного від пристрою. Очевидно, що GPS-чіп розширює його можливості, але й помітно навантажує акумулятор годинника.
Деякі датчики дуже необхідні для пристрою, наприклад: акселерометр, пульсометр, барометр, компас, термометр. Але серед дешевих смарт-годин зустрічаються такі «незвичайності», як сканування вмісту цукру в крові або інші дивацтва. Насправді ситуація складається таким чином, що напхані марними функціями гаджети видають всілякі глюки та ускладнюють процес користування. У деяких моделях є китайські месенджери або «ігрові центри» (наприклад: QQ, Weixin, Game Center). Зрозуміло, що в Україні використовуватися за призначенням вони не можуть, а отже, абсолютно марні.
Мова меню
Серед дешевих моделей годинників зустрічаються такі екземпляри, меню яких представлено мовою країни-виробника, тобто китайською. Встановити власну геолокацію таких годинників не вдасться, тому вони перетворяться на непотрібний предмет, на який ви, до речі, витратилися. Ну, якщо Ви не вирішили таким оригінальним чином вивчати китайську мову 🙂
Ємність акумулятора
Тривалість роботи батареї є однією з пріоритетних характеристик розумного годинника, на яку покупцю варто звернути особливу увагу. В описі апарата зазвичай вказуються усереднені характеристики цього показника, що видаються смарт-годинником при стандартних налаштуваннях. При користуванні багатьма дешевими модельками у Вас буде враження, що виробник вказав час роботи годинника при їх повному вимкненні. Вам доведеться заряджати свій годинник знову і знову. Знову і знову… Або носити їх на руці просто задля краси.
Сервісне та гарантійне обслуговування
Сервісного та гарантійного обслуговування дешевих розумних годинників практично не існує. Якщо такий гаджет у Вас вийшов з ладу, є вибір з двох варіантів: викинути його відразу в відро для сміття або ж зберегти в якості марного сувеніра на згадку про власну дурість. Може виявитися так, що надісланий Вам з інтернет-магазину бюджетний смарт-годинник відразу виявиться несправним; можливо, вони пропрацюють 2-3 тижні, у разі – кілька місяців. І все. До речі, наш сервісний центр M-FIX проводить ремонт сучасних мобільних гаджетів, у тому числі ремонт розумних смарт годинників всіх популярних брендів.
Оптимальне рішення: який смарт-годинник купити

По-справжньому якісний розумний годинник, що відповідає буквально всім запитам – це, звичайно ж, Apple Watch. «Яблучний» девайс увібрав у себе всі важливі параметри: стильний корпус та особливо міцне скло, величезний функціонал та його швидкодія, багатий фітнес-трекер та навіть ремінці на вибір, на всі випадки життя. Але цей гаджет – дуже дорогий для багатьох наших земляків.
Основні ознаки надійного інтернет-магазину
Недорогий розумний годинник купується, як правило, в мережі інтернет. Для того щоб не нарватися на відверту підробку або щоб уникнути покупки неякісного гаджета, важливо, крім іншого, звернути увагу на сам сайт онлайн-магазину. Інформація про продавця продукції повинна бути повною – крім форми зворотного зв’язку, повинні наводитися номери контактних телефонів, адреса електронної пошти та фактична адреса магазину.
Сайт повинен бути захищеним (тобто його адреса в мережі повинна починатися з https, а не з http). Літера s на початку адреси означає, що сайт захищений та перевірений! На веб-ресурсі надійного продавця – завжди великий вибір, багато сторінок із докладними описами та безліч фотографій пропонованої продукції. Зазвичай навіть недосвідченому користувачеві під час перегляду такого сайту зрозуміло, що його виготовленням займалися найдосвідченіші професіонали, робота яких коштує дуже дорого – щонайменше кілька тисяч доларів.
Ніколи не купуйте нічого з односторінкових сайтів, яка б приваблива ціна там не пропонувалася (класичний рекламний прийом шахраїв для лохів: йде акція, яка нібито закінчується через кілька годин або доби). Для контактів – лише форма зворотного зв’язку, зрідка – e-mail та номер мобільного телефону. Найчастіше подібні сайти створюються шахраями.
Існують десятки готових шаблонів, завдяки чому створення «односторінника» займає лише кілька десятків хвилин, реєструється він за кілька хвилин та за мінімальні гроші на підставних осіб. Односторінкові сайти, що пропонують купити дешевий розумний годинник (або будь-який інший ходовий товар), зазвичай працюють лише кілька тижнів, після чого зникають, і продавців знайти неможливо.

Висновок
Підсумовуючи, хочеться відзначити, що користування якісним розумним годинником приносить не просто задоволення, але розширює горизонти сучасних людей різного віку своєю багатофункціональністю і приголомшливими можливостями.
«Це у тебе „розумний годинник“ або просто красивий?»
(с) Башорг