16.04.2023

Поради та рекомендації

Заміна дисплейного модуля Apple iPhone: оригінал та копія!

Всі фахівці, які займаються ремонтом телефонів, знають, що одні з найчастіших несправностей всіх моделей Apple iPhone – це поломки екрана або сенсора (скла). Основні причини таких поломок:

  • падіння смартфона з висоти або сильний удар, інші механічні дії;
  • деформація передньої панелі;
  • експлуатація за дуже низьких або занадто високих температур;
  • корозійні або окислювальні процеси, що виникли через потрапляння всередину корпусу вологи або різних хімічних сполук;
  • некваліфікований ремонт;
  • знос.

Найчастіше серйозні пошкодження такого роду призводять до того, що доводиться замінювати дисплейний модуль Айфона.

Для iPhone існує кілька типів дисплеїв:

1. IPS (In-Plane Switching) – це класичний дисплей, який використовується в більшості моделей iPhone. Він забезпечує точне та яскраве відображення кольорів, гарний кут огляду та мінімальний рівень спотворень.

2. OLED (Organic Light Emitting Diode) – це новий і більш просунутий тип дисплея, який використовується в деяких моделях iPhone, починаючи з iPhone X. Він забезпечує більший контраст, яскравіші кольори і тонший корпус.

3. Retina – це не конкретний тип дисплея, а брендована технологія Apple, яка забезпечує високу щільність пікселів на екрані.

4. Super Retina – це ще більш просунута технологія, яка використовується в деяких моделях iPhone, таких як iPhone XR, XS та XS Max. Вона забезпечує ще більш високу щільність пікселів та яскравість, ніж звичайний Retina.

Всі запчастини до Айфонів можна розділити на 3 типи:

  1. Оригінали, виготовлені на фабриці. Такі вироби випускаються за ліцензією, при цьому вони повністю відповідають вимогам якості та всім іншим параметрам, встановленим для запчастин Apple на відповідну модель iPhone. Також сюди можна зарахувати і оригінали, зняті з інших пристроїв. Як правило, використовуються б/в деталі для ремонту телефонів спочатку продажів новинок, коли ціна запчастин Apple iPhone нових моделей занадто висока.
  2. High Copy (копії високої якості). Якщо говорити про хороші копії (high copy), то це найкраще, що може запропонувати ринок запчастин. Наприклад, NCC ESR ColorX роблять максимально приближені дисплеї до оригіналу.
  3. Copy (копії нижче середньої якості). Даний вид запчастин не пов’язаний із Apple взагалі. Такі запчастини виготовляються під якимось китайським брендом. Наприклад: Tianma.

Як відрізнити оригінальні дисплеї для Apple від копій

Існує ціла низка ознак, за якими при візуальному огляді можна напевно відрізнити оригінальні дисплейні модулі iPhone від копій. Оригінальний дисплей для iPhone не може мати навіть найменших вад. Будь-які, навіть зовсім невеликі нерівності, потертості, задирки, потертості – це очевидна ознака підробки.

Уважно огляньте всю рамку і проведіть по краях пальцем. Краї рамки повинні бути ідеально рівними та міцно прикріпленими до основи модуля. Більшість копій дуже неякісна рамка, що часто набагато ускладнює процес установки дисплейного модуля.

Всі оригінальні екрани від Apple мають спеціальне олеофобне покриття поверхні, яке відсутнє на більшості підробок або воно не надто якісне. Щоб перевірити якість гідрофобного покриття достатньо провести звичайним фломастером (або маркером) лінію по лицьовій частині сенсорного екрану. Якщо модуль оригінальний, то намальована лінія практично відразу почне розчинятися і за кілька секунд повністю зникне. На поверхні копії, швидше за все, хоч якийсь слід від лінії, але лишиться.

На всі справжні компоненти техніки Apple обов’язково наноситься відповідне “яблучне” маркування, а також цифровий або QR-код, який вкрай складно видалити. Майже на всіх копіях цей код можна видалити, втративши змоченою в спирті серветкою або просто злегка подряпавши. На стеклах лінз камери і датчика руху повинен бути зелений і блакитний тинт.

Після встановлення нового дисплея в iPhone можна перевірити його роботу під прямим сонячним світлом. Підробка виявиться відразу – екран буде не зовсім чітким і темнішим. Крім того, у копії на LCD-екрані можуть бути відблиски, смуги. Як правило, неякісна роздільна здатність неможливо усунути навіть при спробі змінити параметри екрана. Замість чіткої картинки буде видно квадратики пікселів. Також варто враховувати, що оригінальний тачскрин Apple iPhone завжди забезпечує миттєвий відгук при натисканні на екран, а при установці неякісної копії можуть бути затримки.

Поради від виробника – компанії Apple

Фахівці Apple на сторінках офіційного сайту компанії радять із приводу заміни дисплеїв в iPhone звертатися тільки до сервісних центрів, де є професійне обладнання та оригінальні запчастини для телефонів. Вони попереджають, що встановлення несправжніх модулів може призвести до погіршення якості зображення та негативно вплинути на роботу пристрою в цілому.

На закінчення

Як показує практика, гонитва за уявною дешевизною з боку як співробітників ремонтних майстерень, так і самих власників статусних гаджетів Apple iPhone, які прагнуть заощадити, встановлюючи дешеві копії дисплеїв, зазвичай нічим хорошим не закінчується. Смартфони з неоригінальними дешевими компонентами, як правило, працюють зі збоями, і нерідко виходять з ладу за короткий час після ремонту. Як результат, клієнти змушені витрачати гроші на ремонт Айфону за новою, через що у них із майстрами, які встановили дешеві копії – запчастини на телефон, нерідко виникають конфліктні ситуації.

Тому радимо всім, хто професійно займається ремонтом гаджетів: встановлювати тільки якісні запчастини для iPhone, вибираючи оригінал або хорошу копію в залежності від бажання клієнта, а клієнт повинен розуміти, яким екраном він хоче користуватися і вибираючи дешеву копію не мати претензій до виконавця цього ремонту!

Перейдіть на сторінку – Ремонт смартфонів iPhone

Або використовуйте пошук на сайті за моделлю гаджета
━━━━━━━━━━
⋆ Сторінки в соціальних мережах ⋆
◦ Facebook▸ https://www.facebook.com/hellomfix
◦ Instagram▸ https://www.instagram.com/hellomfix
◦ Twitter▸ https://twitter.com/hellomfix
◦ YouTube▸ https://www.youtube.com/@mfixua
━━━━━━━━━━
• Контактні телефони •
+38 (044) 599-08-30
+38 (063) 422-83-33 (Viber, Telegram)
+38 (066) 322-83-33
+38 (068) 622-83-33
━━━━━━━━━━
• Пошта •
◦ servicemfix@gmail.com

5 1 голос
Рейтинг статьи
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі