Поширені поломки телефонів. Які бувають види поломок дисплейного модуля
Розглянемо кілька випадків пошкодження мобільних пристроїв, а саме пошкодження модуля дисплея.
Види поломок модуля дисплея
- ушкоджений тільки тачскрин (тріщини на верхньому склі та не працює сенсор);
- ушкоджено тільки верхнє скло (тріщини на верхньому склі та працює сенсор);
- ушкоджена матриця дисплея (немає тріщини на верхньому склі, немає чіткого зображення присутні різнокольорові смуги та плями, немає зображення зовсім);
- ушкоджений тачскрин або скло, а також матриця дисплея;
Тепер розглянемо кожний випадок окремо.
- Ушкоджений тільки тачскрин – іноді проявляється як тріщини на скляній лицьовій частині пристрою або просто відмовою реакції на торкання. Тачскрін – верхнє скло із сенсорною плівкою зсередини (буває і без сенсорної плівки на певних моделях). Тачскрін має прозорий вигляд, а також шлейф підключення.
- Ушкоджено лише верхнє скло – тріщини на скляній лицьовій частині пристрою. На таких пристроях сенсорну плівку нанесено на матрицю дисплея. Також має прозорий вигляд.
- Пошкоджена матриця дисплея – плоский дисплей на рідких кристалах, змінюють свої кольори і видають зображення, які ми бачимо на пристрої (тобто ще називається LCD). LCD знаходиться під склом або тачскрином, виходить з ладу від пошкодження шарів дисплея або прикріпленого від нього шлейфу, а також від тріщини на матриці.
- Пошкоджений тачскрин або скло, а також матриця дисплея – у цьому випадку екран може бути як тріснутим (битим, придушеним), так і в справному (цілому) стані, але не працювати, не виводити зображення зовсім, показує його частково чи спотворено, причому ще не реагуючи на дотик.
Існує достатня кількість сервісних центрів ремонту екрана телефону. Як відбувається ремонт екрану телефону у сервісному центрі M-FIX можна прочитати у статті « Як відбувається ремонт дисплейного модуля. Ремонт телефону».