Чому не блокується екран телефону та як вирішити цю проблему

Сенсорні екрани смартфонів мають високу чутливість. Тому найменший дотик до активної матриці дисплея може активувати будь-яку функцію телефону. І це відбувається не лише від торкання пальцями, а й від дотику щокою під час телефонної розмови. Спілкуючись зі своїм співрозмовником, ви випадково можете змінити налаштування телефону, скинути сам дзвінок, збільшити яскравість екрана тощо. Щоб уникнути такої ситуації, всі смартфони середнього та високого цінового сегмента оснащуються спеціальним датчиком наближення. Він гасить сенсорний екран у міру наближення тіла. Але іноді буває так, що екран телефону не гасне під час розмови. Хоча ця проблема здається зовсім незначною, за її появою можуть стояти досить серйозні проблеми смартфона. Тому дуже важливо вчасно зрозуміти, чому не спрацьовує датчик наближення. І де можна налаштувати смартфон, чи провести ремонт датчика наближення у Києві та Україні?

Основні причини, через які не блокується екран телефону

Чому не блокується екран телефону та як вирішити цю проблему

Тут ми перерахуємо несправності, з якими найчастіше стикаються майстри нашого сервісного центру MFIX:

  • Погана видимість датчика наближення. Власники смартфонів намагаються якомога довше зберігати їхній новий, презентабельний вигляд. Для цього використовуються захисне скло та плівки, чохли, бампери і т.д. Але деякі з них прикривають собою місце, в якому розташовується датчик наближення. Через це він не “бачить” обличчя людини, що наближається, і екран телефону не гасне при розмові. Також, аналогічна ситуація виникає тоді, коли захисна плівка на екрані смартфона сильно затерлася і стала мутною. Датчик спрацьовує не на повну силу і ви щокою натискаєте кнопки на сенсорному дисплеї.
  • Нестача оперативної пам’яті. Якщо на смартфоні одночасно працює велика кількість фонових програм, то може не вистачати оперативної пам’яті. Через це частина базових функцій мобільного телефону перестає працювати. До них належить і датчик наближення. У такому разі, як правило, достатньо перезавантажити телефон і датчик починає нормально працювати. Якщо перезавантаження не допомагає і екран телефону не блокується і далі, спробуйте скинути налаштування смартфона до заводських. Якщо ж ця дія не приносить результатів, то бажано віднести гаджет на діагностику до майстрів у сервісний центр. Можливо, що на телефоні є вірусні програми, і для їх видалення потрібна перепрошивка.
  • Проблеми із прошивкою смартфона. Виробники мобільних телефонів, що особливо працюють на OS Android, регулярно оновлюють програмне забезпечення для своїх гаджетів. Але іноді нова версія прошивки містить у собі баги та незначні недоробки. Через них може стати коректно працювати датчик наближення і екран телефону не блокується під час розмови. Зазвичай, проблема вирішується випуском фіксу. Інша річ, якщо ви встановили на смартфон “ліву” прошивку. У такому випадку збій датчика наближення є дуже маленькою незручністю. При неправильній установці прошивки, смартфон за дві секунди перетворюється на цеглу. Бажаєте встановити неофіційну збірку? Не ризикуйте, зверніться по допомогу до сервісного центру!
  • Датчик наближення зазнав механічного впливу. Виробники мобільних телефонів запевняють, що під час їхнього випуску використовуються матеріали з певним ступенем удароміцності. Але, як показує наша практика ремонтів електроніки у сервісному центрі MFIX, ударостійких телефонів не буває. Навіть від несильного удару можуть роз’єднатись контакти або відійти шлейф. У такому випадку датчик наближення втрачає зв’язок із основною платою, а екран телефону не гасне під час розмови. У такому випадку потрібна діагностика телефону, його розбирання та нове паяння контактів, заміна шлейфу. Також, до механічних пошкоджень відноситься і той випадок, коли датчик наближення просто згорів і вимагає заміни.
  • Під корпус потрапила волога. Конденсат, вода в поєднанні з поточним струмом швидко руйнують основну плату мобільного телефону. Також, корозія може зіпсувати датчик наближення. Через це не блокується екран телефону. Для мінімізації негативних наслідків від намокання смартфона, вимкніть його якнайшвидше і несіть на просушування в сервісний центр. Дізнайтеся, що робити в першу чергу, якщо у телефон потрапила вода. Якщо все зробити швидко, то ремонт датчика наближення просто не буде потрібно. В іншому випадку потрібно буде змінювати датчик, перепаювати плату, проводити тривалу діагностику пристрою.

Сервісний центр MFIX: точна діагностика смартфона та швидкий ремонт датчика наближення у Києві та по Україні

Ремонт смартфонів та мобільної техніки у Києві і по Україні

Постійно натискаєте кнопки на екрані під час телефонної розмови? Через це вже поставили кілька непотрібних додатків, купили платний рінгтон та поміняли тариф на зв’язок? Тоді вам терміново потрібно вирішувати проблему із датчиком наближення! Якщо звичайне перезавантаження та скидання налаштувань до заводських не допомагає, то несіть ваш смартфон до нас на діагностику та ремонт. Якщо ж ви не з Києва, то надішліть телефон Новою Поштою або Укрпоштою. Наші фахівці оглянуть мобільний телефон, знайдуть причину несправності датчика і гарантовано усунуть її в найкоротші терміни. Щоб отримати вичерпну інформацію про послуги сервісного центру MFIX та терміни виконання робіт, звертайтесь до наших співробітників у чат та інших контактів, вказаних на сайті.