Чому ноутбук став повільно працювати? ТОП-6 способів вирішення цієї проблеми

Якщо з часом ноутбук починає працювати все повільніше, то дивуватися не треба. Таке відбувається практично з усіма комп’ютерними пристроями, проте найхарактерніше для бюджетних, дешевих моделей. Звичайно, причини уповільнення роботи ноуту можуть бути різними.

Як показує практичний досвід майстрів сервісного центру MFIX, найпоширеніша причина – це застаріле обладнання та/або нестача обсягу оперативної пам’яті. Вирішити проблему в такому випадку можна досить просто – треба зробити апдейт (модернізацію) ноутбука і додати оперативну пам’ять, і тоді гаджет знову працюватиме швидко і стабільно. Однак проблема може бути не лише у цьому.

 1. Уповільнення роботи ноутбука через наявність вірусів
  Не треба бути наївним і вважати, що, якщо встановлена антивірусна програма (навіть платна) з оновленою базою, ноутбук повністю надійно захищений від попадання шкідливих вірусів. Віруси можуть потрапляти разом з електронною поштою, що надходить, через завантажувані файли, ігри, програми з неперевірених джерел. Деякі шкідливі файли впроваджуються в операційну систему або в оперативну пам’ять, де виявити їх зможе тільки досвідчений професіонал. Уникайте завантаження будь-яких «зламаних або крекнутих» програм та ігор, що пропонуються безкоштовно. Пам’ятайте, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці!
 2. Дефрагментація файлів
  Ще одна причина гальмування ноутбука – невчасна дефрагментація файлів, операційної системи. Якщо таких невпорядкованих файлів багато, то вони можуть помітно впливати на ефективність роботи, а саме: спричиняти зависання та зменшення швидкості роботи пристрою. В операційній системі Windows є вбудована відповідна програма, але вона далека від досконалості. Тому рекомендується встановити додаткове програмне забезпечення. На сьогодні є величезний вибір програм-дефрагментаторів, їхня кількість перевищує сотню. Назвемо найкращі програми для дефрагментації жорсткого диска: IObit Smart Defrag, Defraggler, Auslogics Disk Defrag. Встановіть будь-яку подібну програму, що сподобалася, робіть регулярно перевірку і дефрагментацію, і відразу побачите – ноутбук працюватиме швидше!
 3. Чищення файлів реєстру
  Після видалення різних програм та ігор часто залишаються папки з файлами, які призводять до уповільнення роботи комп’ютерного пристрою. Існує багато платних і безкоштовних програм для чищення реєстру: Прискорювач Комп’ютера, Advanced System Care Free, Wise Care 365 та ін. Як правило, всі ці програми не тільки очищають реєстр від непотрібних файлів, але й пропонують інші корисні можливості, що дозволяють покращити швидкодію ноутбука.
 4. Програми, що працюють у фоновому режимі
  Часто буває, що деякі програми, які зараз не потрібні, запущені у фоновому режимі. Це теж негативно впливає на швидкість роботи ноутбука. Якщо ви закінчили роботу в будь-якій програмі, відразу ж відключайте її. Це дозволяє знизити навантаження на процесор та оперативну пам’ять. Дізнатися які програми запущені на даний момент можна у «Диспетчері завдань». Деякі з них можуть запускатись автоматично під час увімкнення ноутбука. Залишіть автозапуск тільки для необхідних програм, наприклад антивірусу.
 5. Перегрів ноутбука
  Перегрів ноутбука неминуче призводить до зниження ефективності роботи. Зокрема, не тільки знижується швидкість операцій, а й можуть відбуватися зависання, мимовільні перезавантаження і навіть вимкнення. Як правило, перегрів відбувається через засмічення вентилятора. Якщо вентилятор брудний, та працює повільно (або зовсім не працює), то не охолоджуються процесор, відеочіп та інші компоненти, внаслідок чого вони можуть повністю вийти з ладу. Щоб уникнути таких проблем, рекомендується регулярно (раз на рік-півтора) звертатися до сервісного центру, де виконають профілактичне чищення ноутбука.
 6. Налаштування ноутбука
  Правильні налаштування ОС дозволяють оптимізувати роботу процесора і ОЗП (оперативний запам’ятовуючий пристрій). Можна налаштовувати самостійно. Але, якщо ви не є досвідченим користувачем, краще звернутися до сервісного центру. Досвідчений майстер зробить вам все швидко та якісно, а коштуватиме це буде зовсім недорого.

Бережіть комп’ютерну техніку і вона вам прослужить довгі роки! А також дізнайтеся, чи можна замінити процесор на ноутбуці або макбуці Apple, наприклад Core i3 на Core i7 для підвищення продуктивності пристрою? А якщо вам потрібно чистка або оновлення ПЗ на ноутбуці або комп’ютері, ми з радістю вам допоможемо!

Чому ноутбук став повільно працювати? ТОП-6 способів вирішення цієї проблеми

Просто зателефонуйте нам, напишіть в онлайн чаті або в будь-якому зручному месенджері. Можна записати онлайн на чищення ноутбука в сервісному центрі MFIX.