На сьогодні багато сервісних центрів та майстрів з ремонту телефонів використовують далеко не всі можливості для збільшення своїх доходів. Взяти, наприклад, такий напрямок як виробництво та відновлення дисплейних модулів. Добре відомо, що вартість всіх компонентів та запчастин для мобільних пристроїв поступово все збільшується та збільшується (звичайно, йдеться про якісні вироби, а не про дешеві підробки). Тому ремонт смартфонів та планшетів для багатьох їхніх власників найчастіше стає вельми витратним заходом, який можна віднести до категорії «розкоші». Нерідко бувають ситуації, коли клієнти, дізнавшись у СЦ ціну ремонту свого гаджета, вирішують, що їм вигідніше купити новий аналогічний апарат, ніж ремонтувати старий, що вийшов із ладу. Особливо це стосується випадків поломки дисплейних модулів, в яких використовується технологія OLED, що забезпечує дуже високу якість зображення, але при цьому дуже дорога.
Не секрет, що ціна дисплейного модуля в інтернет-магазинах у деяких випадках становить до третини (а іноді – і більше) від вартості нового телефону або планшета. При цьому часто буває, що пошкоджено тільки скло, а решта компонентів модуля – в нормальному стані. Однак через модульне складання замінити його окремо вкрай складно. Якщо немає спеціального обладнання для ремонту дисплейних модулів, виконати «різання» скла здатний далеко не кожен майстер.
Але за відсутності спеціальної професійної техніки при виконанні такої операції навіть досвідчений фахівець має досить велику ймовірність пошкодити дисплейну матрицю, через що доведеться купувати нову запчастину. Звісно, це ризик. Звичайно, дехто ризикує: адже у разі успіху можна зберегти оригінальний дисплей. Вартість такого ремонту дисплейного модуля набагато нижча, ніж купівля його цілком.
Найбільш досвідчені та розважливі керівники СЦ, так само як і приватні майстри, раніше чи пізніше неминуче приходять до висновку: має сенс піти на певні витрати, щоб не втрачати клієнтів і не ризикувати, і купити професійне обладнання для відновлення дисплейних модулів, хоча коштує воно недешево. Адже це однозначно дозволить набагато збільшити потік клієнтів, а отже, і власний дохід на наступний час!
Там, де таке обладнання вже є, майстри змогли переконатися: виробництво та переклеювання дисплейних модулів на сьогодні – це найвигідніший вид ремонту. При цьому витрати на купівлю необхідної техніки, інструментів та аксесуарів зазвичай окупаються за кілька місяців; у гіршому випадку – до року.
Про виробництво дисплейних модулів
Для тих, хто не в курсі, пояснимо, що означає – «виробництво дисплейних модулів». Звичайно ж, у цьому випадку йдеться не про заводське виробництво, а про відновлення б/в дисплеїв. Мабуть, немає такого майстра з ремонту телефонів, який не стикався б із ситуацією, коли відвідувачі пропонують йому купити «битки» (так часто фахівці називають поламані, що вийшли з ладу апарати).
Багато майстрів у таких випадках відмовляють відвідувачам: мовляв, навіщо мені ваше розбитий пристрій! А зовсім дарма! Адже найбільш заповзятливі їхні колеги з великим задоволенням займаються скуповуванням «битків» практично за безцінь. На сьогодні в Україні звичайна ціна несправного смартфона або планшета (залежно від стану та популярності моделі) – 150-400 гривень, дорожче платять надто рідко.
Потім проводиться розбирання мобільного телефону; при цьому всі компоненти, які можуть бути використані, витягуються та в майбутньому застосовуються при ремонті інших апаратів. Природно, подальше використання в процесі ремонту телефону запчастини замість нового аналога приносить дуже високий прибуток. Особливо це стосується дисплеїв найпопулярніших моделей гаджетів.
Обладнання для виробництва та відновлення дисплейних модулів
Попит формує пропозицію. Останнім часом набагато зріс попит на комплекти обладнання відновлення дисплеїв.
При цьому в різних майстернях, залежно від їхнього розташування, розподіл апаратів, що приносяться клієнтами, за моделями і розмірами екранів може дуже помітно відрізнятися. Цілком очевидно, що у майстернях, розташованих, наприклад, у центральному районі мегаполісу, або на околиці в промисловій зоні, або в невеликому селищі, контингент відвідувачів дуже відрізняється за своєю статусністю та доходами. Відповідно, йде й відмінність щодо розподілу переважаючих моделей у тому чи іншому сервісному центрі.
Для Айфонів пропонується своя лінійка обладнання, для Самсунгів – своя, для інших популярних брендів – свої. Також можуть комплектуватися найоптимальніші лінійки для дисплеїв мобільних пристроїв з діагоналлю до 7, 8, 10 і більше дюймів.
Яке обладнання потрібне для відновлення дисплеїв?
Насамперед, якщо у вашій майстерні такого немає, слід купити універсальний набір інструментів. Такий набір дозволить дуже швидко і без будь-яких проблем проводити розбирання (а потім і подальше складання) телефонів та планшетів будь-яких брендів та розмірів. Після зняття всіх навісних компонентів необхідно відокремити модуль від рамки корпусу. Робиться це за допомогою сепаратора (пристрою для розклеювання дисплейного модуля).
У наш час випускається велика кількість різних моделей таких сепараторів, що відрізняються за своїм принципом дії, продуктивності, функціональності, граничному розміру оброблюваних модулів і, звичайно ж, ціні, яка може відрізнятися в десятки разів для різних модифікацій.
Крім того, для ремонту та переклеювання дисплеїв вам можуть знадобитися:
- Тестери для телефонів та планшетів різних брендів.
- Автоклави та вакуумні ламінатори.
- Компресори.
- Монтажні столики.
- Ультрафіолетові лампи.
- Фіксатори дисплейного модуля
- Форми для фіксації модуля під час склеювання.
- Викрутки, лопатки, присоски.
- Поляризаційна плівка.
- Хімія та витратні матеріали: очищувачі, УФ-клей, спеціальний скотч, дріт та ін.
Якщо ви не впевнені, який саме краще вибрати сепаратор для телефонів, а також інше обладнання, інструменти та аксесуари, то найкраще рішення – зв’язатися зі спеціалістами в даній галузі, розповісти про свої побажання та потреби, і тоді вам досвідчені експерти порадять – що саме краще вибрати з урахуванням ваших фінансових можливостей.
Для отримання первинної інформації та рекомендацій щодо обладнання для ремонту модулів зверніться до керівництва MFIX. Допомога у налагодженні обладнання та навчання персоналу для ефективної роботи також надаються в індивідуальному порядку.