Чим відрізняється заміна скла від заміни дисплея? Що таке тачскрін, матриця, дисплейний модуль смартфона?

Екран смартфона – це його головна, найважливіша для користувача частина гаджета. Саме на нього виводиться вся візуальна інформація. Через дисплей здійснюється і більшість управління мобільним пристроєм. Екран складається з двох однаково потрібних і важливих елементів, які доповнюють один одного, а саме із сенсорного скла (тачскріна), та матриці (пристрою формування зображення).

Відмінність між заміною скла та дисплея: розуміння тачскріну, матриці і дисплейного модулю

Матриця (дисплей) грає роль екрана. На ній відображається зображення. Чим якісніший дисплей, тим яскравіше, чіткіше та контрастніше виходить картинка. Також, сучасні дисплеї мають високу чутливість, завдяки чому телефон моментально реагує на дотик користувача до екрану.

Відмінність між заміною скла та дисплея: розуміння тачскріну, матриці і дисплейного модулю

Сенсорне скло, або тачскрін – це покриття поверх дисплея (матриці). Воно захищає сенсорний дисплей від негативних зовнішніх впливів та передає сигнал від торкання користувача до екрана на дисплей смартфона, планшета, ноутбука, смарт-годинника.

Відмінність між заміною скла та дисплея: розуміння тачскріну, матриці і дисплейного модулю

Не плутайте захисне скло із сенсорним склом. Захисне скло (захисна або гідрогелева плівка) – служить для захисту екрану смартфона, планшета або смарт-годинника від потертостей та подряпин.

Сенсорне скло та дисплей схильні до частих поломок через механічні удари та сильний зовнішній тиск на корпус гаджета. Тому заміна сенсорного скла на смартфоні, заміна дисплея найчастіша послуга в сервісному центрі MFIX. До речі, багато наших клієнтів думають, що тачскрін та екран є єдиним елементом. Так і в правду можна подумати, адже виробники мобільних телефонів роблять все можливе, щоб відстань між тачскріном та сенсорним дисплеєм вимірювалася максимум у мікронах. Але все ж таки дисплей і тачскрін різні деталі смартфона, і їх можна ремонтувати або замінювати окремо один від одного. Часто, сенсорне скло та дисплей разом називають – дисплейним модулем. Отже, чим відрізняється заміна скла від заміни дисплея? І чому дуже важливо своєчасно вирішувати проблеми як із сенсорним склом, так і з дисплеєм?

Відмінність між заміною скла та дисплея: розуміння тачскріну, матриці і дисплейного модулю

Різниця між встановленням нового сенсорного скла та дисплея

Більшість будь-якого зовнішнього удару на себе приймає саме сенсорне скло. У кращому випадку на ньому утворюються невеликі, практично непомітні подряпини. Вони не впливають на працездатність телефону, практично не псують вигляд гаджета. У гіршому випадку, тачскрін розбивається, покривається сіточкою тріщин і сколів. За ними погано видно зображення на дисплеї, важко управляти телефоном. У такому разі заміна сенсорного скла на смартфоні стає необхідністю, а не забаганкою. Скло від’єднується від дисплея гаджета та замінюється на нове. Зміна тачскріна обходиться у рази дешевше, ніж заміна всього дисплейного модуля. Процес потребує професійного обладнання для ремонту дисплейних модулів, спеціальних інструментів, якісних витратних матеріалів та грамотного спеціаліста. Та й такий ремонт смартфона не забирає багато часу, його найпростіше виконати.

Нагадаємо, що в домашніх умовах виконати такий вид ремонту неможливо!

Відмінність між заміною скла та дисплея: розуміння тачскріну, матриці і дисплейного модулю

Через сильний удар, який не витримує навіть сенсорне скло, пошкоджується дисплей (матриця) смартфона. Зламаний дисплей не відображає картинку, його частина виглядає так, ніби її залило чорнилом, з’являються плями, смуги. Прочитайте корисну статтю – “Що робити, якщо на екрані телефону з’явилися смуги, плями“, щоб знати причини та як їх можна усунути. Якщо з побитим склом ще хоч якось, але можна використовувати смартфон, то з побитим дисплеєм це досить проблематично. Заміна екрану смартфона – найчастіше процедура дорога і не завжди відбувається швидше, ніж заміна нового тачскріна.

Чому важлива заміна скла на смартфоні, і чому потрібно міняти битий дисплей

Битий дисплей – це критична поломка, яка перетворює смартфон на сміття. Саме так і не інакше. Тому, якщо ви бажаєте повернути свій гаджет до життя, а не купувати новий, вам доведеться встановити новий дисплей.

А ось заміну скла на смартфоні бажано робити з кількох причин. Битий тачскрін надає цілу низку негативних впливів на мобільний телефон:

  • Відбувається надмірний тиск на дисплей смартфона. У справному мобільному телефоні всі елементи конструкції розташовані дуже близько один від одного. Іноді між ними немає навіть найменшого повітряного прошарку. У такому положенні усі деталі справно працюють. Але після пошкодження сенсорного скла його частини починаються тиснути на дисплей. А він, свою чергу, додає навантаження на шлейф, плату та інше “залізо”, розташоване під ним. Якщо заміна скла на смартфоні не зроблена вчасно, то можна спровокувати серйозніші, дорогі в плані ремонту несправності.
  • У сучасних моделях мобільних телефонів сенсорне скло розташовується практично впритул до дисплея. У iPhone, наприклад, взагалі немає прошарку між двома деталями, і вони становлять єдиний екранний блок (дисплейний модуль). У разі пошкодження скла від нього відпадають мікроскопічні осколки. Вони не передають сигнал від пальців власника гаджета, і згодом телефон із розбитим склом просто перестає реагувати на команди власника.
  • Прискорюється корозія внутрішньої начинки смартфона. Якщо не замінити скло на смартфоні після його пошкодження, порушується внутрішня герметизація пристрою. Розробники електронних гаджетів намагаються максимально обмежити вплив повітря, оскільки він окислює плату, роз’єми та інші елементи. Розбите сенсорне скло пропускає повітря та вологу, нехай і не у великих кількостях. Через це корозія внутрішніх елементів прискорюється, що зменшує термін використання пристрою.
  • Повний вихід із ладу смартфона та подорожчання його ремонту. Мобільний телефон із розбитим тачскріном не захищений від вологи, бруду, окислення. Також він чутливіший до повторних ударів, легше піддається впливу зовнішнього тиску. Якщо не провести заміну скла на смартфоні відразу ж після його поломки, то в майбутньому вам доведеться заплатити за ремонт або значно більше, або доведеться взагалі купити новий гаджет.
Відмінність між заміною скла та дисплея: розуміння тачскріну, матриці і дисплейного модулю

Сервісний центр MFIX: ремонт смартфонів, планшетів та іншої електронної техніки

Наші спеціалісти з радістю беруться за ремонт всіх несправностей. Приносьте до нас пристрої від іменитих брендів і маловідомих китайських виробників бюджетних гаджетів — ми знайдемо управу на всіх! Ось перелік наших основних послуг:

  • Прошивка пристрою, оновлення програмного забезпечення.
  • Усунення будь-яких механічних ушкоджень.
  • Робота із платою. Перепаяємо потрібні елементи.
  • Замінимо дисплей та тачскрін, використовуючи тільки найякісніші комплектуючі.
  • Замінимо зламані корпусні деталі, такі як кнопки управління.
  • Почистимо ваш гаджет, проведемо його налаштування.
MFIX Київ

Бажаєте дізнатися, скільки коштує заміна екрану смартфона чи інша послуга? Це можна дізнатися безпосередньо на сайті сервісного центру MFIX. Якщо ж ви бажаєте отримати більш детальну інформацію про наші ціни, запчастини, процес роботи, знижки, акції або бонуси, то зв’яжіться з нашими співробітниками за контактами, вказаними на сайті або напишіть нам на наші месенджери.

Долучайтесь до нашого YouTube-каналу, де ми детально демонструємо процеси заміни скла, тачскріна та дисплея у MFIX. Підписуйтесь, щоб бути в курсі!