Попадання рідини всередину корпусу – одна з найпоширеніших причин поломки мобільного телефона. Навіть при дбайливому відношенні нерідко трапляється так, що в смартфон потрапляє вода. Ходіння з телефоном під зливою, його падіння в глибокий сніг або воду; впустили телефон у вбиральні в унітаз; прання одягу із забутим мобільним пристроєм у кишені; проливання на нього чаю, кави, вина, пива або інших напоїв – ось основний перелік випадків, коли всередину корпусу потрапляє рідина.
Що може статися з телефоном після потрапляння рідини?
Залежно від того, яка саме це модель смартфона і скільки води потрапило всередину, наслідки можуть бути різні. У найнешкідливішому випадку, після невеликої кількості рідини, телефон може продовжувати працювати, проте на сенсорному екрані будуть розводи, які виглядають дуже неприємно, особливо на світлому фоні. Навіть після повного висихання сліди від води на екрані залишаються, і видалити їх неможливо. Єдиний можливий вихід у такій ситуації – заміна дисплея на смартфоні.
Найгірший варіант – починаються корозійні процеси, у результаті пошкоджені компоненти виходять із ладу. Слід розуміти, що головну проблему представляє навіть не стільки сама рідина, скільки солі, що містяться в ній, і які можуть залишитися на компонентах після її висихання.
Ступінь пошкодження деталей мобільного телефону залежить від кількості потрапляння всередину корпусу рідини і солей, що містяться в ній, тривалості часу їх перебування там, а також заходів, вжитих власником пристрою після події. Швидкі правильні заходи можуть звести негативні наслідки до можливого мінімуму та зменшити вартість ремонту телефону після попадання води.
Рекомендовані дії після потрапляння рідини до мобільного телефону
Насамперед, відразу після події, потрібно витягти акумуляторну батарею з мобільного пристрою, тому що електричний струм сприяє більш швидкому окисленню елементів усередині і, як наслідок, прискорює вихід з ладу окремих елементів та материнської плати. Потім вийняти SIM-картку разом із карткою пам’яті (якщо така є), від’єднати гарнітуру та інші аксесуари, що використовуються разом із смартфоном. Після цього телефон слід трохи потрясти, повертаючи його при цьому, щоб по можливості видалити надлишки вологи.
Наступний етап – потрібно дати телефону висохнути зсередини. Однак, як показує практика, рідина потрапляє всередину гаджета практично миттєво, а сохнути він може багато днів. У жодному разі для прискорення сушіння не можна нагрівати телефон (за допомогою фена, батареї опалення, кімнатного обігрівача тощо) це може призвести до незворотних негативних наслідків.
Бажано не затягувати з сушінням, а при першій же нагоді відвідати сервісний центр, де є сучасне спеціальне обладнання, за допомогою якого майстри зроблять діагностику смартфона і, у разі потреби, зроблять усі потрібні заходи (сушіння, чищення, ремонт або заміна пошкоджених компонентів) . Але, навіть після сушіння, чищення чи ремонту – мобільний пристрій може працювати як повноцінно, так і ні. Дефекти можуть виявлятися різного роду та у будь-який момент експлуатації. Будьте готові до всього, тому що потрапляння рідини в мобільний телефон, планшет, ноутбук – це у будь-якому разі погано.