Смартфони на OS Android: як встановити програми на SD-карту

Від виробника та цінового сегменту мобільного телефону залежить обсяг внутрішньої пам’яті, який може коливатися від 8 Гб до 128 Гб. Цього цілком достатньо для встановлення самої OS Android та необхідних базових додатків. Але згодом, у міру встановлення користувацьких додатків пам’яті перестає вистачати. Багато програм займають до кількох гігабайт місця (просто заради інтересу подивіться, скільки “з’їдають” гуглівські проги, Instagram, Facebook і Telegram). Постійний дефіцит об’єму пам’яті відчувають любителі мобільної фотографії та відеозйомки на смартфоні. Для таких користувачів та дефолтних 128 Гб завжди буде мало. Проблема вирішується підключенням картки SD. Використання такої карти пам’яті може значно розширити місце для зберігання високоякісних фотографій та довгих відеороликів, таких як аматорські відео чи кліпи, додаючи до телефону декілька терабайт простору.

На перший погляд здається, що використання карти SD вирішує всі проблеми з місцем на телефоні. Але це не завжди так. Справа в тому, що OS Android оновлює і встановлює нові програми на телефонну пам’ять, а не карту. І якщо у Вас смартфон з 8 Гб пам’яті, то дуже швидко ви поставите питання — як встановити додаток на SD-карту, щоб не забивати власну телефонну пам’ять. Як перенести на карту пам’яті вже встановлені програми, що активно використовуються? Як на карту ставити мобільні ігри? І де знайти допомогу, якщо не вдається це зробити самостійно?

Як перемістити на карту пам’яті улюблені програми стандартними засобами OS Android

Як перемістити на картку пам'яті додатки OS Android

Практично на всіх пристроях з OS Android 5.0 і вище існує можливість безпечного перенесення програми з гаджета на карту вручну. Для цього зайдіть у налаштуваннях у вкладку ”Програми” та виберіть програму, яку бажаєте перемістити. Натисніть на нього і виберіть “Перенести на карту SD”. Після цього програма з усіма фоновими даними переміститися на карту пам’яті з можливістю повернути його у будь-який момент. Якщо у Вас немає опції переміщення програми на картку пам’яті, скористайтеся сторонніми програмами з таким функціоналом.

Як на Андроїді перенести на карту пам’яті інформацію за допомогою сторонніх програм

Clean Master в Google Play

Смартфони на OS Android поступово “забиваються” тимчасовими файлами, залишками видалених додатків, сміттєвими файлами. Вручну все це видалити неможливо, а таке сміття з часом займає все більше місця, аж до кількох гігабайт. Це сміття можна видалити за допомогою дуже популярної проги Clean Master. Також ця програма дає можливість перемістити програми з основної пам’яті на SD-карту в смартфонах, які не мають такої опції. Для цього потрібно зробити наступні кроки:

 1. Завантажте програму Clean Master в Google Play.
 2. Потім активуйте його і зайдіть в розділ App Manager. Саме там зібрані функції щодо роботи з додатками на смартфоні.
 3. Відкрийте підрозділ ”Move”. Відкриється список програм, які можна перемістити на картку пам’яті. Поставте галочки навпроти тих, які бажаєте перенести на SD-карту з повним збереженням працездатності.

Далі просто насолоджуйтесь вільною телефонною пам’яттю та працюючими прогами, розміщеними на карті пам’яті.

Крім Clean Master, варто згадати ще одну програму, а саме AppMgr III. Ця багатофункціональна програма, що не вимагає роботи root-прав, що важливо для користувачів новачків. І вона дозволяє перенести програми на карту пам’яті всього в кілька кліків. Для цього потрібно:

 • Завантажити та встановити додаток з Google Play.
 • Запустити програму та зачекати поки завантажиться повний список встановлених програм.
 • Відмітити потрібні, натиснути “перемістити”.

І все, програми працюють прямо з SD-карти, на телефоні знову є місце для встановлення нових програм.

Як встановлювати програми на SD-карту під OS Android 6.0 Marshmallow та вище

Як встановлювати програми на SD-карту під OS Android 6.0 Marshmallow та вище

Сьогодні активно використовується кілька версій системи Андроїд з різними оболонками та функціоналом. Це стало можливим завдяки відкритому коду операційної системи. Платформа OS Android 6.0 Marshmallow і її новіші версії дозволяють не просто перенести, а встановити програми відразу ж прямо на карту пам’яті. Це стало можливим завдяки технології Adoptable Storage. З її допомогою картка пам’яті стає повноцінною частиною внутрішньої пам’яті смартфона і не відображається як окреме сховище даних. І хоча установки додатків на карту пам’яті є величезним плюсом технології Adoptable Storage, вона має і суттєвий мінус. Після такої інтеграції SD-карти вона стає невід’ємною частиною смартфона. Ви більше не зможете просто витягнути її з роз’єму, щоб скопіювати фотки та відео на інший пристрій. Карта просто не відображатиметься у списку підключених пристроїв.

Як встановлювати ігри на SD-карту з Android Lollipop 5.0

Як встановлювати ігри на SD-карту з Android Lollipop 5.0

Процес досить простий. Платформа Android Lollipop 5.0 і вище використовує карту пам’яті як переносний, знімний носій даних, не інтегруючись в основну систему. Таким чином, всі маніпуляції з програмами проводяться за допомогою стандартних методів, які описані на початку статті.

Як без сторонніх програм призначити встановлення програм на картку пам’яті

Цей спосіб не рекомендується користувачам новачкам, оскільки потрібний доступ до root-прав управління смартфоном. Покроково дотримуйтесь інструкцій:

 • Запустіть Root Explorer.
 • Знайдіть рядок ”System” і зайдіть до папки ”etc”.
 • Далі натисніть “Права R/W”.
 • Шукайте файл fstab.
 • Затисніть на ньому палець, доки не вискочить контекстне меню керування файлом.
 • Відкрийте vold.fstab у будь-якому текстовому редакторі, встановленому на смартфоні.
 • Знайдіть рядки з sdcard0 та dscard1 та поміняйте ці значення місцями.

Після цього, всі нові програми відразу ж встановлюватимуться на карту пам’яті, а сховище смартфона залишатиметься вільним.

Небезпека перенесення на карту пам’яті критично важливих та базових програм

По суті, SD-картка – це звичайна, компактна флешка. І як будь-яка флешка, вона відносно швидко приходить у непридатність. Тому перенесення важливих додатків і даних на картку пам’яті є потенційно небезпечною витівкою з наступними недоліками:

 1. Карти пам’яті не підтримують шифрування даних, якими оперують встановлені на неї програми. Тобто, зловмисники отримують доступ до такої важливої інформації, як місцезнаходження, особисті та платіжні дані тощо.
 2. Перед тим як встановлювати програми на карту SD, зверніть увагу на її виробника та якість. Сховище даних має постійно зберігати працездатність без збоїв та фризів.
 3. З вийманням SD-карти є ймовірність втратити всі дані, що зберігаються на ній.
 4. Будь-яка поломка карти (корозія, волога, фізичне ушкодження) рівнозначно втраті всіх даних, що на ній зберігаються.
як встановлювати програми на SD карту

Не кожен гаджет гарантує безпечне перенесення програм на картку пам’яті. Тому краще звернутися за допомогою до кваліфікованих спеціалістів. Саме такі майстри завжди готові допомогти Вам у сервісному центрі MFIX. Наші техніки покажуть вам, як правильно встановлювати програми на карту пам’яті, допоможуть у вирішенні проблем, що вже виникли, з таким переносом. Для отримання допомоги зайдіть у наш СЦ у Києві, запишіться до нашого майстра через онлайн-форму з автоматичною знижкою або зв’яжіться з нами за контактами, вказаними на сайті нашого центру.