Як налаштувати 3G і 4G на телефоні самостійно

Мобільний інтернет активно використовується понад півтора десятки років. Його швидкість зростає, передача даних прискорюється. Сьогодні все частіше йдеться про запуск 5G мережі. Але для України ще досить тривалий час реальністю буде 3G та 4G мережі мобільного інтернету. Чим відрізняються між собою ці технології передачі даних? Як правильно налаштувати 3G та 4G на смартфоні самостійними силами та в гранично короткі терміни? З якими проблемами ви можете зіткнутися при такому налаштуванні та як усунути? І куди звертатися, якщо мобільний інтернет ні в яку не хоче налаштовуватись, навіть якщо все начебто зроблено правильно?

Як налаштувати 3G та 4G на смартфоні: основні відмінності між технологіями передачі даних

Технологія 3G активно використовується понад 10 років і має добре розвинену інфраструктуру. Вишки зв’язку покривають майже всю територію України. Сама технологія базується на передачі кодованого сигналу від вежі до вежі. Віддаляючись від попередньої станції прийому, сигналу поступово згасають і також плавно посилюється при наближенні до наступної станції. Мобільний 3G інтернет працює на основі 5 радіоінтерфейсів та 3 технологій доступу до них. Як уже було сказано, головний плюс 3G зв’язку полягає у великій зоні покриття в Україні. Але вона не забезпечує ту швидкість передачі даних, яка потрібна сучасному користувачеві. На мінімальних показниках інформація передається зі швидкістю всього 384 Кбіт/с, чого недостатньо навіть для завантаження якісного фото, а не те, що відеоролика.

Технологія мобільного 4G інтернету для України поки що знаходиться практично в галузі фантастики. Якщо в Європі вже замислюються про 5G технологію, у нас 4G мобільний інтернет поступово з’явиться в проміжок між 2022 і 2025 роками. Сама технологія ґрунтується на пакетній передачі даних за допомогою Vice over IP. Саме через цю систему передається як голос співрозмовника, так і інші дані. Мінімальна швидкість такого з’єднання – 100 Мб/с. Цього достатньо для передачі потокового відео високої якості.

Як підключити 3G та 4G на смартфоні: короткі інструкції

Усі сучасні смартфони та навіть планшети підключаються до мережі автоматично. Про це сигналізує відповідна піктограма вгорі сенсорного екрана. Але, якщо з якихось причин таке підключення не відбулося, запустіть мережу самостійно. Зробити це дуже просто, дотримуйтесь цих інструкцій від майстрів MFIX:

Як налаштувати 3G і 4G на Андроїд:

 • Заходимо в меню та натискаємо “Налаштування”.
 • Далі тиснемо на “Бездротові мережі”, потім вибираємо “Ще”, тапаємо “Мобільні мережі” і “Режим мережі”. Вибираємо “Послугу 3G” та активуємо її. Головне пам’ятайте, що підключення відбудеться лише у зоні покриття вашого мобільного оператора.
 • Далі оберіть свою мережу.
 • Натисніть “Режим мережі” і виберіть 3G.

Як налаштувати 3G та 4G на продукції від Apple:

 • Заходимо в “Налаштування”, далі тиснемо “Стільниковий зв’язок”, “Стільникові дані”, активуйте їх.
 • Виберіть “Голос і дані”. Його потрібно активувати, вибравши режим 3G.
 • Після цього натисніть на пункт меню стільникова мережа і вказуєте точку доступу. У назві цієї точки є назва вашого мобільного оператора.

Як налаштувати 3G та 4G на смартфонах Windows Phone:

 • Знову ж зайдіть в меню і тапніть на “Налаштування”.
 • Натисніть вкладку “Мережа та SIM”.
 • Увімкніть передачу даних.
 • У меню “Саме швидке з’єднання” виберіть 3G.

Налаштування 3G і 4G на Android та iOS: найчастіші проблеми

налаштування 3g і 4g на android та ios: найчастіші проблеми

Як і будь-яка інша технологія, мобільний інтернет може працювати зі збоями, а його підключення іноді супроводжується такими неполадками:

 • Після всіх налаштувань підключення триває занадто довго. Зазвичай мобільний інтернет включається максимум за 2 хвилини.
 • Також можливий варіант, коли 3G та 4G інтернет на смартфоні, планшеті не включається взагалі або обривається на певному етапі налаштування.
 • Смартфон або планшет показує, що мобільний інтернет налаштовано правильно, але передачі даних немає.
 • Мобільний інтернет постійно змінює свої налаштування, перемикаючись з 3G, 4G режиму на EDGE, H або G.
 • Підключення в нормі, але сигнал постійно пропадає.

Найчастіше такі проблеми можна вирішити самостійно, без звернення до сторонніх фахівців. Ось як можна усунути проблеми з підключенням 3G і 4G на Android або iOS:

 • Спочатку після всіх налаштувань перезавантажте гаджет. Якщо це не допомогло вперше, повторіть процедуру. Таке іноді трапляється.
 • Іноді підключення інтернету затягується тривалий час. Це може бути пов’язано з технічними роботами серверів оператора. Максимальний термін такого очікування – доба незалежно від дня тижня.
 • Також важливо переконатись, що ви знаходитесь у зоні покриття. В Україні все ще є місця, де погано ловить навіть 3G мобільний інтернет.
 • Також варто пам’ятати, що без початкового поповнення рахунку мобільний інтернет не підключається.

Радикальний спосіб налаштування 3G та 4G на телефоні: скидання налаштувань

Радикальний спосіб налаштування 3G та 4G на телефоні: скидання налаштувань

Якщо всі наведені вище способи підключити 3G інтернет не спрацювали, якщо ви не пам’ятаєте які налаштування змінювали в процесі активації мережі, радимо скористатися скиданням пристрою. У цьому випадку смартфон або планшет переводиться в стан, в якому його було випущено у продаж із заводу компанії-виробника. Це допоможе повернути гарантовано робочі налаштування мережі, але видалить усі ваші дані з вашого пристрою! Тому перед скиданням смартфона зробіть копії всіх важливих даних. Скидання починається після натискання в меню телефону вкладки “Скидання та відновлення”. Дуже важливо мати стабільне живлення під час такого скидання. Перевірте заряд батареї, або підключіть смартфон або планшет до мережі електроживлення. В іншому випадку мобільний смартфон перетворитися на тонку і красиву цеглу.

Де отримати кваліфіковану допомогу в налаштуванні 3G та 4G на Android, iOS

Якщо вам ніяк не вдається самостійно налаштувати мобільний інтернет, насамперед звертайтесь до офіційних центрів підтримки свого оператора зв’язку. Або зв’яжіться з оператором по телефону. Зазвичай цього достатньо для віддаленого 3G налаштування зв’язку. Якщо ж оператор не зміг вам допомогти, або ви натиснули “щось не те”, звертайтесь до нас у сервісний центр MFIX!

Де отримати кваліфіковану допомогу в налаштуванні 3G та 4G на Android, iOS

Наші майстри працюють саме для того, щоб вирішувати ваші проблеми. Ми швидко підключимо 3G на телефоні або планшеті, знайдемо помилки в налаштуваннях та виправимо їх. Також варто пам’ятати, що смартфон може “не бачити” мережі через технічну поломку. У такому разі ми знайдемо несправний модуль пристрою та замінимо його на новий, гарантовано робочий. Бажаєте дізнатися більше про наші послуги, знижки, акційні пропозиції? Звертайтеся до наших фахівців за контактами, що розміщені на веб-сайті, або пишіть нам у месенджери.