23.10.2019

Поради та рекомендації

Смартфони на OS Android: як встановити програми на SD-карту

В залежності від особливостей виробника та цінової категорії мобільного телефону, його внутрішня пам’ять варіюється від 8 Гб до 128 Гб. Цього цілком достатньо для встановлення самої OS Android і необхідних базових додатків. Але з часом, у міру встановлення користувацьких програм пам’яті перестає вистачати. Багато програм займають до кількох гігабайт місця (просто заради цікавості подивіться, скільки “з’їдають” гуглівські проги, Instagram і Telegram). Постійний дефіцит об’єму пам’яті відчувають любителі мобільної фотографії та відеозйомки на смартфоні. Для таких користувачів та дефолтних 128 Гб завжди буде мало. Проблема вирішується підключенням картки SD. Така карта пам’яті може додати телефону до кількох терабайт місця високоякісні, “важкі” фотки і довгі відео на кшталт аматорських роликів, кліпів і т.д.

На перший погляд, здається, що використання SD-карти вирішує всі проблеми з місцем на телефоні. Але це завжди так. Справа в тому, що OS Android оновлює і встановлює нові програми на телефонну пам’ять, а не карту. І якщо у Вас смартфон з 8 Гб пам’яті, то дуже швидко ви поставите питання – як встановити програму на SD-карту, щоб не забивати власне телефонну пам’ять. Як перенести на картку пам’яті вже встановлені програми, що активно використовуються? Як на карту ставити мобільні іграшки? І де знайти допомогу, якщо не вдається це зробити самостійно?

Як перемістити на карту пам’яті улюблені програми стандартними засобами OS Android

Як перемістити на карту пам'яті програми стандартними засобами OS Android

Практично на всіх пристроях з OS Android 5.0 і вище існує можливість безпечного перенесення програми з гаджета на карту вручну. Для цього зайдіть у налаштуваннях у вкладку ”Програми” та виберіть програму, яку бажаєте перемістити. Натисніть і виберіть пункт ”Перенести на картку SD”. Після цього програма з усіма фоновими даними переміститися на карту пам’яті з можливістю повернути його у будь-який момент. Якщо ж у Вас немає опції переміщення програми на картку пам’яті, скористайтесь сторонніми програмами з таким функціоналом.

Як на Андроїді перенести інформацію на карту пам’яті за допомогою сторонніх програм

Смартфони на OS Android поступово забиваються тимчасовими файлами, залишками віддалених додатків, сміттєвими файлами. Вручну все це видалити неможливо, а таке сміття з часом займає все більше місця, аж до кількох гігабайт. Це сміття можна видалити за допомогою дуже популярної проги Clean Master. Також ця програма дає можливість перемістити програми з основної пам’яті на SD-карту в смартфонах, які не мають такої опції. Для цього потрібно зробити наступні кроки:

Clean Master в Google Play

 • Завантажте програму Clean Master в Google Play.
 • Активуйте його та зайдіть до розділу ”App Manager”. Саме там зібрані функції щодо роботи з додатками на смартфоні.
 • Відкрийте підрозділ ”Move”. Відкриється список програм, які можна перемістити на картку пам’яті. Поставте галочки навпроти тих, які бажаєте перенести на SD-карту з повним збереженням працездатності.

Далі просто насолоджуйтесь вільною телефонною пам’яттю та працюючими прогами, розміщеними на карті пам’яті.

Крім Clean Master, варто згадати ще одну програму, а саме AppMgr III. Ця багатофункціональна програма, що не вимагає роботи root-прав, що важливо для користувачів новачків. І вона дозволяє перенести програми на картку пам’яті лише в кілька кліків. Для цього потрібно:

 • Завантажити та встановити програму з Google Play.
 • Запустити програму та зачекати, поки завантажиться повний список встановлених програм.
 • Зазначити потрібні, натиснути ”перемістити”.

І все, програми працюють прямо з SD-карти, на телефоні знову є місце для встановлення нових програм.

Як встановити програми на SD-карту під OS Android 6.0 Marshmallow і вище

Як встановлювати програми на SD-карту під OS Android 6.0 Marshmallow

Сьогодні активно використовується кілька версій системи Андроїд з різними оболонками та функціоналом. Це стало можливим завдяки відкритому коду операційної системи. Платформа OS Android 6.0 Marshmallow і її новіші версії дозволяють не просто перенести, а встановити програми відразу ж прямо на карту пам’яті. Це стало можливим завдяки технології Adoptable Storage. З її допомогою картка пам’яті стає повноцінною частиною внутрішньої пам’яті смартфона і не відображається як окреме сховище даних. І хоча установки програм на карту пам’яті є величезним плюсом технології Adoptable Storage, вона має і суттєвий мінус. Після такої інтеграції SD-карти вона стає невід’ємною частиною смартфона. Ви більше не зможете просто витягнути її з гнізда, щоб скопіювати фотки та відео на інший пристрій. Карта просто не відображатиметься у списку підключених пристроїв.

Як встановлювати ігри на SD-карту з Андроїд Lollipop 5.0

Як встановлювати ігри на SD-карту з Андроїд Lollipop

Тут усе дуже просто. Платформа Android Lollipop 5.0 і вище використовує картку пам’яті від переносного, знімного носія даних без будь-якої інтеграції в основну систему. Тому всі маніпуляції з програмами проводяться за допомогою стандартних методів, які описані на початку статті.

Як без сторонніх програм призначити встановлення програм на картку пам’яті

Цей спосіб не рекомендується користувачам новачкам, оскільки потрібний доступ до root-прав управління смартфоном. Покроково дотримуйтесь інструкцій:

 • Запустіть Root Explorer.
 • Знайти рядок ”System” і зайдіть до папки ”etc”.
 • Далі натисніть на ”Права R/W”.
 • Шукайте файл fstab.
 • Затисніть на ньому палець, доки не вискочить контекстне меню керування файлом.
 • Відкрийте vold.fstab у будь-якому текстовому редакторі, встановленому на смартфоні.
 • Знайдіть рядки з sdcard0 та dscard1 та поміняйте ці значення місцями.

Після цього, всі нові програми відразу ж встановлюватимуться на карту пам’яті, а сховище смартфона залишатиметься вільним.

Небезпека перенесення на карту пам’яті критично важливих та базових програм

По суті, SD-картка – це звичайна, компактна флешка. І як будь-яка флешка, вони відносно швидко стає непридатним. Тому, перенесення важливих додатків та даних на картку пам’яті є потенційно небезпечною витівкою з наступними недоліками:

 • Карти пам’яті не підтримують шифрування даних, якими оперують встановлені на неї програми. Тобто. зловмисники отримують доступ до такої важливої ​​інформації, як місцезнаходження, особисті та платіжні дані тощо
 • Перш тим, як встановлювати програми на SD карту, зверніть увагу на її виробника та якість. Сховище даних має постійно зберігати працездатність без збоїв та фризів.
 • Із вийманням SD-карти є можливість втратити всі дані, що зберігаються на ній.
 • Будь-яка поломка картки (корозія, волога, фізичне пошкодження) рівнозначно втраті всіх даних, які на ній зберігаються.

як встановлювати програми на SD карту

Не кожен гаджет гарантує безпечне перенесення програм на картку пам’яті. Тому краще звернутися за допомогою до кваліфікованих спеціалістів. Саме такі майстри завжди готові допомогти Вам у Сервісному Центрі M-FIX. Наші техніки покажуть як правильно встановлювати програми на карту пам’яті, допоможуть у вирішенні вже виниклих проблем з таким перенесенням. Для отримання допомоги зайдіть у наш СЦ у Києві, запишіться до нашого майстра через онлайн -форму з автоматичною знижкою або зв’яжіться з нами за контактами, вказаними на сайті нашого центру.

0 0 votes
Рейтинг статьи
0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments