Бездротова зарядка смартфонів у 2024: швидкість та лідери

Процесори стають потужнішими, камери – досконалішими, а ось швидкість зарядки смартфонів у провідних брендів на кшталт Apple, Samsung та Google застигла на місці вже кілька років. Найновіші флагмани iPhone 15 та Galaxy S24 підтримують лише 15-ватну бездротову зарядку, через що повний цикл займає більше двох годин. Навіть Google Pixel 8 Pro трохи швидше – до 23 Вт, але на практиці зарядка все одно триває довше двох годин.

А що відбувається за межами звичного кола брендів?

Порівняння швидкості бездротової зарядки

Насправді, далеко ходити не треба: новий OnePlus 12 підтримує 50-ватну зарядку. Правда, для цього знадобиться фірмовий блок Warp 50, зате з ним повна бездротова зарядка займе всього 55 хвилин – в два рази швидше, ніж у Apple і Google! І OnePlus – не єдиний. Китайські компанії Xiaomi, Oppo, Vivo та Huawei теж пропонують 50-ватну бездротову зарядку, але у кожної – свій фірмовий блок живлення, так що єдиного стандарту поки що немає. Цього року з’явився новий лідер за швидкістю бездротової зарядки! Новий Honor Magic 6 Pro підтримує неймовірні 66 ват, завдяки чому повний заряд займає лише 40 хвилин.

Honor Magic 6 Pro 66 Вт повний заряд всього 40 хвилин

Ось зведена таблиця швидкості бездротової зарядки для популярних брендів та їх смартфонів:

БрендСмартфониБездротова зарядкаЧас повного заряду
AppleiPhone 15 seriesДо 15 Вт
MagSafe technology
~2 години
SamsungGalaxy S24 seriesДо 15 Вт
Qi charging
~2 години
GooglePixel 8 Pro
Pixel 8
До 23 Вт
До 18 Вт
~2 години
OnePlusOnePlus 12
До 50 Вт
Потрібен блок Warp 50
55 хвилин
MotorolaEdge Plus (2023)До 15 Вт~2 години
XiaomiXiaomi 14До 50 Вт46 хвилин
OppoFind X7 UltraДо 50 Вт60 хвилин
VivoX100 ProДо 50 Вт
FlashCharge
менше 60 хвилин
AsusROG Phone 8До 15 Вт3 години 45 хвилин
HonorMagic 6 ProДо 66 ВТ
SuperCharge
40 хвилин
HuaweiMate 60 Pro, P60 ProДо 50 Втменше 60 хвилин

Слід зазначити, що існують смартфони з ще швидшою зарядкою, але вони представлені на обмежених ринках.

Наприклад, компанія Infinix пропонує неймовірну 110-ватну бездротову зарядку завдяки своїй технології All-Round FastCharge. Секрет – у спеціальних мініатюрних котушках, завдяки яким знижується внутрішній опір та виділення тепла під час заряджання.

Що на нас чекає далі?

Бездротова зарядка стандарту Qi2

Наступним значним кроком у галузі бездротової зарядки стане впровадження стандарту Qi2, який, хоч і не обіцяє збільшення швидкості зарядки, але запропонує виробникам Android-смартфонів впроваджувати технологію, подібну до MagSafe від Apple, що дозволяє легко і надійно кріпити смартфон до зарядного пристрою за допомогою магнітів. Очікується, що першими пристроями з цією технологією стануть Google Pixel 9, а в 2025 році технологія може набути широкого поширення, у тому числі й у серії Galaxy S25.

Висновки

У 2024 році практично всі флагманські смартфони підтримують бездротову зарядку. Провідні бренди зупинилися на потужності близько 15 Вт, через що зарядка займає приблизно дві години. Швидше за все, це пов’язано з керуванням ризиками – швидша зарядка вимагає просунутих систем охолодження або складних зарядних пристроїв, а Apple і Samsung поки що не готові до таких рішень.

Однак компанії на кшталт OnePlus, Xiaomi та інші китайські виробники знайшли спосіб запропонувати куди швидшу бездротову зарядку, скоротивши час зарядки до години. Лідером, крім обмежено представленого Infinix, стає Honor з його 66-ватним зарядним пристроєм SuperCharge, яке повністю заряджає Honor Magic 6 Pro всього за 40 хвилин.

Ремонт та якісні зарядні пристрої

ремонт зарядного порту телефона

При всіх інноваціях в області бездротової зарядки не варто забувати про традиційні способи підзарядки смартфонів через зарядні порти. Зношування та пошкодження зарядних портів – поширена проблема, яка може суттєво ускладнити використання навіть найпередовішого пристрою. Важливо не лише своєчасно звертати увагу на ознаки несправності, а й довіряти ремонт кваліфікованим фахівцям.

Якщо вам необхідний ремонт зарядного порту або ви в пошуку якісного зарядного пристрою для вашого смартфона, зверніть увагу на сервісний центр MFIX. Тут ви знайдете професійний підхід до ремонту та широкий асортимент оригінальних зарядних пристроїв для смартфонів різних брендів. Вибір якісного зарядного пристрою не тільки гарантує безпеку вашого пристрою, але й забезпечує оптимальну швидкість заряджання, дозволяючи вам повною мірою насолоджуватися перевагами сучасних технологій.

ремонт зарядки телефона

Дізнайтеся, як вибрати правильний зарядний пристрій для нового смартфона, будь то використання старого зарядного пристрою, покупка оригінального аксесуара або інвестування в потужне стороннє рішення для супер-швидкої зарядки?